Годування кіз

Годування кіз

Годування кіз

Кози – це не просто домашні тварини, яких можна погодувати пару раз в день і забути. Люди розводять кіз, для отримання з них будь-якої вигоди, будь то шерсть, пух або молоко і кисломолочні продукти. Тому дуже важливо стежити за харчуванням своїх підопічних, щоб вони залишалися здоровими, міцними, задоволеними і тоді їх плідність буде рости. Крім того, від здоров’я і сил тваринного, буде залежати якість і кількість потомства, а цей факт дуже важливий.

У період вагітності, коза обов’язково повинна добре харчуватися. Цей період триває у них близько 5 місяців, стає зрозуміло, то що самка запліднена тільки на третій місяць вагітності, коли живіт починає рости. Як тільки стане помітно, потрібно активно стежити за харчуванням козематкі. Якщо годування вагітної кози слабке, то плід починає розвиватися, витягаючи все найкорисніше з резервів самої кози. Тоді на хороший удій і якісне потомство розраховувати не доводиться. Рівень удою знижується на 30-40%, в порівнянні з козами, яких годували добре.

Щоб уникнути випадків втрати дитинчат або захворювань під час вагітності, не можна:

– давати в їжу козам зіпсовані і запліснявілі корми,

– дуже холодну воду для пиття,

– відходи з кухні, силос, багато коренеплодів,

– соковиті корми викликають бродіння, якщо давати їх багато,

– змінювати раціон годування дуже різко

Після пологів козу потрібно напоїти теплою водою. Протягом перших трьох діб після народження козенят, козу годують дуже якісно, ​​тільки добре перетравлюється їжею, харчування не рясне. Далі порції починають збільшувати. Висівки, силос і різні коренеплоди позитивно впливають на удій. Для дитинчат кіз, також відразу потрібно створювати сприятливі умови годівлі. Вони повинні добре розвиватися, щоб на повну потужність реалізувати свій генетичний потенціал.

Годування кіз

У зимовий період основна їжа для кози – це сіно. Воно дуже хороший джерело поживних речовин, заготовлювати сіно краще зелене. Для збору добре підходить трава бобових культур, злакових, а також різнотрав’я. Нормальна порція сіна для дорослої кози на добу – 2 2,3 кг. Для козенят до року – 1 кг на добу. Гілки акації, липи, березові гілки і листя дуже смачні для кіз і поживні. Солому теж використовують для їх харчування, але в поєднанні з іншими різними кормами, повними корисних речовин. Кози дуже люблять соковиті корми, до них відносяться фрукти (груші і яблука), овочі будь-які і силос. Потрібно мити і розрізати на шматочки овочі і фрукти, перед тим як пригостити кози, так їй буде зручніше.

Дійна коза вживає близько 1 кг в день комбікорми, іноді його замінюють висівками, краще частково, а також змішують із залишками зі столу, але їх бажано зварити. Сіль важлива для рогів, необхідно її давати, приблизно 7 гр для дійної кози і близько 10гр – суягних. Мел, вітаміни і кісткове борошно також повинні входити в раціон кози. Стійлового періоду триває приблизно півроку, на цей час буде потрібно близько 400 кілограм сіна на одну дорослу козу. Для козенят до року – 250 кілограм на одну голову.

У літній період, основною їжею є трава з пасовища. У день козою з’їдається приблизно 8 кг трави, на перший погляд, це здається багато, але в дійсності, коза принесе небагато молока, всього близько 2 літрів, тому потрібно підгодовувати її бобовими, вівсом, кукурудзою. У цілісному вигляді давати не варто, потрібно перемолоти, для кращого засвоєння організмом. Щоб перемелений корм не викликав кашель, потрібно змочити його водою трохи. Сіль в літній період також потрібна, близько 1 чайної ложки (20 гр) в день, на одну особину, добре, якщо сіль йодована. Як в зимовий, так і в літній час не можна забувати про воду, у кози завжди повинен бути доступ до неї.
Годування кіз