Зааненская порода кіз

Зааненская порода кіз

Прекрасна порода кізок, є однією з найбільш молочних порід в світі. Завдяки своїм високим показниками по удою і великий продуктивності, прославилися на весь світ і є одним з чільних почесних місць.

Родом кізоньки зааненской породи зі Швейцарії, з зааненской долини, розташованої на березі річки Зане. Ці кози добре розвинені фізично, у них міцний скелет і великі широкі кістки, Тіло довге, голова невелика, але міцна, ноги і копита теж дуже потужні, хоча виглядають крихкими і тонкими. Ноги можуть іноді Косолапов. Грудна клітка широка і масивна, спина не прогинається. Незважаючи на великі частини тіла і широку кістку, вони дуже граціозно виглядають. Вуха обов’язково повинні триматися перпендикулярно голові, можуть бути трошки нахилені вниз і вперед, якщо вони повисають – це вважається браком. Відрізняється даний вид від багатьох інших порід, тим що у більшості особин зовсім немає рогів, комолі народжуються не всі 100% кіз, тим хто народився рогатими, їх припікають ще, будучи козенятами, щоб тварини не ранили один одного.

Зате у більшості особин є борідка і нарости на шиї, покриті шерстю, вони називаються сережками. Маса тіла досить велика близько 60 кілограм важить самка. У холці досягають приблизно 70 – 80 см. У цьому різновиді кіз велика і міцне вим’я, трохи подається вперед, соски також великі і прекрасно розвинені. Їх спеціально розводять для отримання великої кількості молока, а оскільки кози виведені спеціально, шляхом скрещеванія декількох порід, то вони менш схильні до захворювань, їх імунітет сильніше і продуктивність вище. Забарвлення шерсті в основному білий, рідко зустрічається кремового відтінку. Інших квітів не буває у цього виду, якщо і зустрічаються, то це 100% не чистокровний екземпляр. Шерсть лискуча і коротка, їх шерсть не стрижуть.

Зааненская порода кіз

В період лактації, який триває 10 місяців, деякі кози, особливо продуктивні можуть давати по 6 літрів в раз. Це буває не у всіх особин і не завжди, в основному після третіх пологів. Такий хороший удій може протриматися протягом 4 – 5 місяців, якщо добре за ними доглядати і годувати. В середньому в рік коза дає близько 700 літрів молока, при хорошому розкладі, якісному догляді і прикорму удій може досягати і 1000 – 1200 літрів на рік.

Народжують кози зааненской породи найчастіше двійні, особливо якщо пологи не перші. На 100 голів дорослих самок доводиться по 180-250 дитинчат в рік. Новонароджені кізоньки важать близько 4 кг, і швидко набирають масу тіла, до двомісячного терміну їх вага зазвичай досягає 10 кг. В добу набір маси близько 150 гр. У рік молоді кози важать близько 35 кг.

Молоко зааненскіх кіз не так жирне, як молоко російських удійності кіз. Жирність становить 3,5 – 4%, в той час як у російських молочних буває і близько 6% жирності. Але оскільки козяче молоко прекрасно підходить людині і відмінно засвоюється, не утворює холестерину, незважаючи на свою жирність, цей факт не має ніякого значення. Молоко зааненской кози відомо на весь світ, воно дуже смачне, не має запаху і присмаку, якого бояться багато людей. Іноді має солодкуватий присмак, але в основному вершковий аромат.

До Росії цю породу завезли після 1905 року. В основному ферми розвідні цих кіз розташовані в Петербурзі, Твері, Підмосков’ї і в республіці Марій Ел. Вартість чистокровної зааненской кози велика. Але вона коштує цих грошей. Краще купити племінну особина з документами і спеціальною картою, де вказано яка була продуктивність удою батьків. Погнавшись за дешевизною можна придбати не чистокровних козу, а тільки лише зовні на неї схожу, не факт, що вона буде давати стільки молока скільки належить.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Зааненская порода кіз