Злучка кіз

Злучка кіз

У природі дикі кози займаються злучкою в осінньо-зимовий період, з жовтня по грудень. Оскільки вагітність кози триває п’ять місяців, то пологи трапляються навесні. Природою передбачено такий цикл, адже тепле весняне і літній час сприятливі для вирощування і вигодовування потомства. Що стосується одомашнених кіз, то в зв’язку зі змінами в харчуванні і змісті, їх звички змінилися, і злучка може відбуватися в будь-який час року.

Тому фермери можуть користуватися цим запускати кіз два рази в рік. З 10 по 14 день після народження козенят, коза вже готова знову до парування. Течку у кози можна помітити відразу, тварина починає заявляти про себе, бекає весь час, поводиться неспокійно, втрачає апетит, набухають статеві органи, хвіст відсувається, при найменшому порушенні спини, самка присідає – це явні ознаки. Полювання у кіз триває три доби, перший раз може статися вже в чотиримісячному віці. Оскільки це ще дитинча, то не варто зводити її з козлом. Коли коза набере масу тіла близько 35 кг, це приблизно дев’ятимісячний вік, тоді можна її запускати.

Проміжок між охотами у самок приблизно 20 днів. Бувають випадки, коли у кози довгий час не проявляється полювання, тоді потрібно закрити її в одному приміщенні з козлом на кілька днів. Також на полювання кози впливає годування, ніж рясніше і різноманітніше харчування, тим раніше настає цей період. Після початку тічки, приблизно через 6 годин можна починати злучку. Козу і козла заводять в один загін, потрібно стежити за тваринами, щоб бути впевненими в процесі. Коли козел зробить одну садку, його ненадовго треба відвести, тварини відпочинуть і знову загнати в одне приміщення для повтору. Всього вони повинні зробити дві садки. Після чого їх знову розлучають. Не варто залишати їх разом недовгий час. Щоб бути впевненими в заплідненості кози, варто звернути увагу на сам процес спаровування. Коли козел крім слабких поштовхів зробить сильний, коза згорбиться, значить злучка плідна, триває весь процес близько 5 секунд. Якщо є можливість, зустріч козла і кози можна повторити, через 5-6 годин, для точного результату.

Злучка кіз

Відбуватиметься це таїнство має в спокійній обстановці, щоб тварини не злякалися сторонніх шумів, були розслаблені. Сили козла не безмежні, тому перевантажувати його не варто, в день він може запліднити максимум двох кіз, всі інші спроби швидше за все будуть порожніми. Також треба звернути увагу на вік козла, бажано підбирати постарше, від 1,5 років, якщо самець молодше, коза його навряд чи підпустить, його запах буде слабким і не приверне самку. Буде краще якщо козлик свій, таким чином можна запобігти від захворювань як самки, так і майбутнього потомства. Під час парування самці можуть передатися деякі віруси: артриту-енцефаліту, аспергільоз, туберкульоз, бруцельоз та інші. Навіть якщо козел здоровий, але до цього брав участь у парування з хворої на мастит козою, може заразити і вашу.

Також обов’язково уникати зв’язків між рідними самкою і самцем (мати і син, сестра і брат, батько і дочка). Щоб зрозуміти, що коза запліднена, потрібно спостерігати за вим’ям, через місяць півтора – два, воно стане більш округлим і щільним, соски набухнуть, якщо людина доторкнеться до вимені, коза рефлекторно починає присідати. Завагітнівши коза поводиться спокійніше ніж раніше, у неї поліпшується апетит, у другій половині вагітності необхідно догодовувати самку крейдою (10 грам). І за півтора місяці до пологів, потрібно припиняти доїння, тільки поступово, кожен раз зменшуючи частоту, але видоювати потрібно все молоко, щоб уникнути хвороб вим’я.

Злучка кіз1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 3,67 out of 5)

Злучка кіз