Годування перепелів

Годування перепелів

Якісне своєчасне харчування – запорука успіху в розведенні перепелів. Особливу увагу слід приділити якості корму: він повинен бути свіжий, досить сухий (розсипчастий), різноманітний (бути рослинного та тваринного походження), містити необхідну кількість вітамінів, мінералів і амінокислот. Всім цим вимогам задовольняють готові суміші кормів, які купуються в спеціалізованих магазинах, проте суміші можна складати і самим. На одного перепела в місяць йде приблизно кілограм корму.

При складанні кормосуміші самостійно необхідно враховувати такі особливості:

– суміш повинна бути розсипчастою, щоб уникнути налипання їжі на дзьоб, забивання ніздрів, пачкание пера, тому в рідкий корм обов’язково додається будь-яке зерно;

– сухим кормом годівницю дозволено заповнювати запас, а рідкий не повинен там перебувати довше 2 годин, тому що має властивість швидко прокисати, що може привести до отруєння вихованців;

– 1/5 частина щоденного раціону повинна бути представлена ​​білковою їжею (м’ясо (мука з нього / незбиране варене), риба (мука / варені тушки), молоко сухе, сир, яйця разом зі шкаралупою (що збагатить корм ще й мікроелементами), корми, що застосовуються зазвичай при розведенні риб (сушений гомарус, опариш, дафнія і ін.));

– щодня перепела повинні з їжею отримувати вітаміни, добова норма яких в розрахунку на десять птахів еквівалентна 1 полівітамінізірованному драже;

– корми повинні бути збагачені мікроелементами, для чого в них додають розтерту шкаралупу яєць, перемелені раковини молюсків, крейда (кормової або звичайний шкільний), а також гравій дрібної фракції (до 2 мм);

– необхідно вводити в раціон перепелів зелень і фрукти з овочами, проте в обмеженій кількості, тому що їх надлишок призводить до того, що несучки припиняють нестися.

Що стосується режиму харчування, то годувати дорослу птицю необхідно 3-4 рази в день. Перепелів м’ясної породи необхідно годувати рясніше, а несучок скромніше: краще їх залишити в стані полуголода, ніж перегодувати. Зайве харчування у несучок може привести до зменшення кількості яєць, що відкладаються.

Так як перепела володіють швидкими темпами зростання, високим ступенем несучості, то вони особливо чутливі до складу корму. Корм в обов’язковому порядку повинен містити необхідну кількість амінокислот, які є обмежуючим фактором розвитку молодих птахів і несучості дорослих. Основні амінокислоти, обов’язкові для перепелів, це лізин, триптофан, цистин, метіонін. У готових кормосмесях їх кількість збалансовано, при приготуванні корму самими необхідно враховувати їх зміст. Більшість амінокислот в надмірній кількості міститься в кормах тваринного походження.

Лізин відповідає за нормальний розвиток кістково-м’язового апарату птиці, за формування еритроцитів крові, за оптимізацію репродуктивної функції птиці. Триптофан важливий на стадії ембріонального розвитку плода. Його недолік викликає анемії зародка, зниження опірності організму. У дорослих птахів він відповідає за нормальний розвиток пір’яного покриву, за здоров’я репродуктивної системи, за вироблення достатньої кількості гемоглобіну в крові.

Цистин забезпечує хорошу якість пера птиці, захищає організм перепелів від інфекцій, запобігає виникненню цирозу печінки.

Метіонін впливає на розвиток молодих перепелів, бере участь в основних обмінних процесах в організмі, є джерелом сірки, а також бере участь у формуванні в організмі таких амінокислот як цистин, холін, креатин, серин і ін.

Крім усього сказаного слід звернути особливу увагу на вуглеводно-жировий баланс кормів. Зайва калорійність харчування може привести до загибелі птиці.

Годування перепелів1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Годування перепелів