Годування нутрій

Годування нутрій

Годування нутрій

Нутрії вважають за краще харчуватися рослинною їжею. Оскільки вони неймовірно швидко звикають до людей, то їх можна покликати, і звірята візьмуть їжу прямо з рук. Не варто лише забувати про те, що нутрії досить сильні, тому можуть з легкістю переносити свої годівниці в те місце, в яке їм хочеться.

У природі ці звірки харчуються всілякими пагонами, а точніше соковитими їх частинами, а також країнами і листям. Вони їдять ті трави, які ростуть недалеко біля води. Дуже добре, якщо господарство знаходиться недалеко від водойми, на березі якого багато соковитої рослинності. В цьому випадку з початку весни і до кінця осені можна буде активно використовувати цю практично безкоштовну базу кормів, яка подарована самою природою.

Якщо нутрія важить 5 кілограмів, то їй на добу потрібно задавати від 1-го до 2-х кілограмів кормів природного походження. Частина тих рослин, які зрізані, тварини не поїдають. У природі нутрії їдять не тільки рослини, але і п’явок, беззубок, а також і ту рибу, яка загинула. Щоб розведення звірів було дійсно успішним, важливо їх годувати раціонально. Не можна недогодовувати або ж перегодовувати цих звірків, так як це зашкодить їхньому здоров’ю.

При кормлении животных необходимо обязательно учитывать не только то, сколько они весят, но и их возраст, а также и те условия, в которых они содержатся. Важно, чтобы упитанность каждого зверька была нормальной. Ни в коем случае нельзя, чтобы они худели, но и ожирение также вредно. Если зверь нормально упитанный, то в пахах всегда есть отложенный жир. Если же зверь мало двигается, то это является признаком того, что у него ожирение.

Важливо, щоб для годування нутрій використовувалися лише якісні корми. Особливо ретельно необхідно підходити до цього у випадку з тими самками, які чекають малюків. Влітку необхідно, щоб в харчуванні нутрій було 2/3 комбікормів і трохи менше третину трави. Також необхідно давати трохи таких кормів, які є білковими. Взимку потрібно згодовувати комбікорми, соковиті коренеплоди, сіно, а також корми, які за своїм походженням є тваринами.

Потрібно годувати тваринок двічі на добу. Третина всього раціону, розрахованого на добу, дається вранці, а решту – ввечері. Спочатку даються різні концентрати, а потім лише такі корми, які є соковиті, і лише в кінці – грубі. Важливо, щоб корм був свіжий, без цвілі, гнилі.

Коли у самок йде період підсосу, їх потрібно годувати три рази на добу. Таким же чином годують і молодняк. Тваринки відмінно їдять різні види зернових, бобових. Але не можна годувати їх тільки зерном, так як від цього звірятка можуть ожиріти. Важливо, щоб харчування було різноманітним.
Годування нутрій