Хвороби кіз та їх лікування

Кози більш інших тварин схильні до різних інфекційних і незаразних захворювань. Виявити наявність хвороби може навіть людина, що не має спеціальної освіти, для цього потрібно всього лише проводити щоденний огляд тварини і стежити за його поведінкою і зовнішнім виглядом. Прискорене дихання, що виходить від тварини жар, знижений апетит, відмова в дачі молока – все це виразні ознаки хвороби, лікувати яку необхідно негайно.

Хвороби кіз та їх лікування

Найчастіше кози страждають від таких хвороб, як бруцельоз, мастит, некробактеріоз, копитна гниль і ящур.

Бруцельоз вважається вкрай небезпечним інфекційним захворюванням, причому небезпека його велика не тільки для самих тварин, а й для людини. Ніяких особливостей в лікуванні не існує, його проводить виключно ветеринар, який може порекомендувати самі кардинальні заходи, аж до забою тварини і знищення всіх продуктів тваринництва, включаючи молоко і м’ясо, отримане з хворих тварин. Передається бруцельоз виключно при контакті з зараженими особинами.

Не менш небезпечним захворюванням вважається також і інфекційний мастит, визначити наявність якого можна по набухання вимені. Вим’я буквально розпирає на очах, воно червоніє, стає дуже гарячим, тварина не просто хвилюється, а видає протяжні бекаючих звуки при будь-якій спробі до нього доторкнутися, температура тіла тварини може досягти 42 градусів. У занедбаній стадії маститу, можливо, поява крові в виділеннях, тварина лягати на бік і більше не встає, без лікування смерть його неминуча. Для того, щоб знизити небезпеку загибелі кози, її слід перевести в тепло, не давати води і соковитих кормів, так, щоб на якийсь час в вимені перестало накопичуватися молоко. Вим’я слід постійно масажувати і здавлювати, незважаючи на те, що козі такий процес буде явно неприємний.

Якщо коза пасеться на болотах, або їй вдалося напитися болотної водою, то через кілька днів її власник може очікувати перших ознак розвитку некробактериоза – заразної хвороби, яка характеризується виникненням на пальцях копит кози гнійних наривів, досить болючих для тваринного і погано піддаються лікуванню. Крім того хворобою можуть бути вражені слизова оболонка і простір навколо рота кози. Лікувати захворювання можна виключно за допомогою антибіотиків, рецепт на покупку яких повинен виписати лікар. Після одужання приміщення, в якому містилася хвора коза, слід продезінфікувати, а підстилку, на якій вона спала – спалити.

При появі на поверхні слизової тваринного бульбашок і почервоніння, його власник зобов’язаний негайно викликати ветеринара, так як помічені симптоми можуть бути характерні для самої небезпечної хвороби, на яку хворіють багато тварин – ящура. Ящуром хворіють виключно молоді кози, рідше старі, у тварини починається кровотеча, підвищується слиновиділення, проявляються ознаки кульгавості. Захворювання вкрай небезпечно, так як передається з великою швидкістю і без належного лікування може знищити все стадо. Краще лікування в разі виявлення ящера – карантин і дезінфекція ран і самого приміщення, в якому знаходяться заражені тварини.

Менш небезпечними, але все ж поширеними захворюваннями кіз вважаються проста застуда, невелике запалення вимені, покриття сосків тріщинами, пронос, запалення шлунка, шлункові кольки, ревматизм і зараження паразитами. Лікування їх зовсім не складно і тому може проводиться самостійно.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Хвороби кіз та їх лікування