Нубийская порода кіз

Нубийская порода кіз

Нубийская коза з’явилася на територі Росії зовсім недавно, ВЕГО 10-14 років тому, причому прийшла ця порода зовсім не з Намібії, де була виведена ще в кінці XIX століття, а з Англії та Сполучених Штатів.

Виведена сучасна нубийская порода кіз на території Великобританії, шляхом схрещування витривалих нубийских самок з зарібскімі самцями.

В результаті такого схрещування вийшла нова порода, висота якої в холці становила понад 80 сантиметрів, а колір вийшов самим різним, від білого, до коричневого, чорного, бурого, плямистого і кремового. Голова тварини коротка, ніс з горбинкою, вуха дуже довгі, великі і практично плоскі, з-за них тварина виглядає досить комічно. Вим’я дорослої кози велике з довгими тонкими сосками. Ноги кози також довгі, дуже стрункі і прямі. Шерсть нкбійской породи кіз красива, м’яка, довга й шовковиста, для стрижки втім невідповідна. У самок рогів не спостерігається, самці ж мають невеликі ріжки, які іноді пактіческі не помітні, так як загнуті назад і ховаються в густій ​​шерсті.

Нубийская порода кіз

Доросла коза важить до 50 кілограм, вага дорослого цапа може досягти 70 кілограм. Коза досягає статевої зрілості вже до першого року життя, але запліднювати її можна і раніше. У кожному приплоді нубійської кози є від 3 і вище козенят, при цьому коза, навіть не маючи козенят здатна практично цілий рік давати від 2 до 4 літрів молока в день. Жирність молока становить 5-8%, воно дуже солодке і приємне на смак, абсолютно позбавлене всякого запаху, через якого козяче молоко вважається придатним до вживання тільки любителями. З молока нубійських кіз виходить дуже смачний сир вищого сорту. При правильному догляді і багатою на вітаміни їжі, кози спосбни давати до 900 кілограм молока в рік, а також приносити два приплоду. Якщо козу годувати ситної їжею, то за вкрай короткий термін вона досягне максимальної ваги і буде придатна для продажу на м’ясо,

На жаль розводити нубійських кіз в Росії не завжди вигідно, так як тварини вони вкрай ніжні, холодів не терплять, суворі російські зими переносять важко, часто хворіють, у тому числі і на інфекційні захворювання. Розводити породу рекомендованно виключно в теплих регіонах, де її мінуси перетворяться на плюси.

Кози нубійської породв привітні, добродушні, дуже рухливі і грайливі, вони дуже охайні і тому від них практично ніколи не пахне так, як від інших тварин. Варто відзначити, що незважаючи на такі високі якості нубийские кози дуже вперті, бувають гонористі, особливо це стосується самців, загнати яких в загін виявляється вельми непросто. Якщо кози міститися у великій кількості разом, вони починають битися один з одним, незалежно від віку і статі, самки можуть затоптати дитинчат, а самці нанести їм сильні удари, тому нубийские кози вважаються непридатними для розведення на великих тваринницьких фермах, хоча в домашніх умовах їм по зручності розведення немає рівних.

Розглядаючи нубийскую козу в якості домашньої тварини важливо пам’ятати, що високі качесіва і характеристики породи виявляться лише в разі правильного годування. Корми для кіз повинні бути виключно поживними, насиченими вітамінами і корисними мінералами. Кращим кормом для овець вважається зерно, овочі і бобові трави, корми слід сипати в годівниці два рази в день, але не рідше, до отсутвие корми кози ставляться вельми негативно, тому перед покупкою ягняти нубійської кози варто заздалегідь прорахувати витрати на його відгодівлю і зміст, щоб не зазнати збитків.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Нубийская порода кіз