Цікаві факти про кіз

Цікаві факти про кіз

Коза не просто миле й добре домашня тварина, але ще і розумний і корисний супутник для сільських жителів. Приручили кіз дуже давно, на Близькому Сході, близько 9 тисяч років тому. З тих пір, у людства є прекрасна можливість користуватися шерстю і пухом цих тварин, пити полезнейшее молоко, з якого можна зробити масло, сир, і спостерігати за розвитком розумного тварини. Багато хто навіть не підозрюють, що коза – дуже розумна тварина, вона має добру пам’ять і відмінне розуміння того що і як потрібно робити, її можна відмінно надресирувати, але тільки при хорошому добром зверненні.

У 1905 році в Росію було завезено кізоньки молочних порід. У 1906 році, проходив Всесвітній конгрес педіатрів, в Парижі, і було прийнято, що молоко кози – найкраща заміна молока жінки. Воно відмінно засвоюється організмом будь-якого ссавця, в тому числі людини, швидше, ніж коров’яче. Побутують різні думки з приводу смаку і запаху молока кози, деякі фермери стверджують, що присмаку і запаху воно не має, інші впевнені, що запах з’являється при утриманні в одному загоні самок і самців.

Визнано, що козяче молоко виводить з організму людини шкідливі речовини і навіть допомагає позбутися від різних видів алергії. У деяких країнах, наприклад, Іспанії, кози є основним джерелом молока. З нього виробляють навіть морозиво.

Цікаві факти про кіз Вирощувати спеціальних кіз для отримання вовни і пуху, почали в Непалі, в штаті Кашмір, звідси пішла назва кашемір, з якого виробляються дуже м’які і приємні до тіла предмети одягу. Для отримання ніжного кашеміру, козу спеціальної породи спочатку стрижуть, потім шерсть голять, відокремлюючи грубі ділянки від ніжних і пухнастих.

Якщо звернути увагу на форму зіниць у кози, то багато хто здивується, вони в формі горизонтального прямокутника. Такі зіниці потрібні козам для захисту від хижаків, в процесі поїдання трави, вони дозволяють, не повертаючи голови бачити все на 340 градусів. Всі органи чуття кози розвинені на вищому рівні, особливо у диких тварин. Природа наділила їх великими вухами, щоб краще чути наближення небезпеки. Через свою любов поласувати, вони часто пробують все підряд, навіть не їстівні елементи, пробуючи на смак щось новеньке і вишукуючи для себе цікаве блюдо. Одне з улюблених ласощів кози – сіль, відомо, що вона сприяє зміцненню рогів і кісток тварин. Відмінно відчуваючи запахи, коза може довго шукати свої улюблені ласощі, вони дуже люблять тютюн і запросто з’їдять сигарету. Але не варто зловживати цим.

Звертатися з козами потрібно з трепетом і турботою, вони все відчувають і дуже прив’язуються до ласкавого господаря, від якості поводження з козою, залежить кількість і якість удою. До всього іншого кози дуже злопам’ятні тварини. Існує особливий різновид кози – це непритомна кози. У таких особин, часто трапляються напади паралічу.

Коли вони сильно перелякані або здивовані, відбувається параліч м’язів на ногах і тварина падає на кілька секунд, свідомість при цьому не втрачає, і незабаром встає на ноги. Що цікаво, старі кози, мабуть передчуваючи своє непритомний стан, завчасно підходять до стіни або забору, щоб не впасти. Вчені з’ясували, що такий стан відбувається через вроджену миотонии. Чи не любов коза до цвілі і вогкості, може викликати сильну агресію, в цьому стані вони страшні і можуть будується, налетіти на людину і збити з ніг.

Кози дуже цікаві тварини, допитливі і добре налагоджують комунікації з людьми, вміють випрошувати їжу, роблячи жалібний вигляд. Температура тіла, яка вважається нормою для кози – 39-39,5 градусів. Ці тварини не хворіють на туберкульоз.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Цікаві факти про кіз