Як годувати новонародженого козеня?

Як годувати новонародженого козеня?

Існує система вирощування козенят разом з козою, а так само, коли малюки містяться окремо від кози. У тому випадку якщо козенята вирощується спільно з козою, то протягом першого місяця життя вони весь час розташовується поблизу.

Після того як вони трохи підростуть і їм виповниться два місяці до кози вони будуть підходити не більше трьох разів на день. Козенята, яким виповнюється три місяці підводять до кози після того, як її подоїли: починаючи в перший тиждень не менше трьох разів, з другого тижня підводи козенят скорочуються до двох разів, а в міру дорослішання козенята все рідше будуть підходити до кози на третій тиждень, це складе лише один раз, а четвертий тиждень – досить буде одного разу на два дні. У тому випадку, якщо тварини знаходяться в одному приміщенні бажано, піклується і спостерігати за тим, як себе почуває коза і якщо помітили, що залишається зайві молоко потрібно обов’язково його видоювати.

Коли козенят призводять після того, як козу подоїли, вона може не віддавати молоко і малюки, можливо, залишаться голодними. При низьких надої козенята ходять голодними весь час або від часу до часу, тому підростаючи, будуть нервозними і це негативно позначиться на їх продуктивності. Зовсім інші тварини виростають при штучному годуванні. Дорослими вони зможуть давати високі надої молока, а козенята ніколи не хочуть, є, з ними розмовляють, їх погладжують, це призводить до того, що вони виростають слухняними, люблять людей, комунікабельними.

Коли козенята вирощуються штучно необхідно мати посуд, розраховану на дві зміни годування, щоб мати можливість, як можна частіше мити її содою і гарячою водою. До їжі малюкам необхідно дати побігати, щоб вони їли потім із задоволенням. Перед тим, як поїти козенят молоком його потрібно зігріти і краще, якщо це буде свіже тільки, що надоєне молоко.

Розглянемо безпосередньо тепер питання, як же годувати новонародженого козеня? Тільки, що з’явився на світ козеняти дають обсохнути потім йому дають поїсти за допомогою соски або з маленькою миски. У перші два тижні годувати козенят необхідно з наступними інтервалами три рази вранці з восьми годин до десяти годин, потім з четвертої години дня до шостої години вечора, ну і нарешті, ввечері, з десятої години до одинадцятої години. Перший тиждень козенята харчуються молоком і молозивом. У тому випадку якщо залишається зайве молозиво його необхідно заморозити в пакетах, а потім, пізніше додаючи в молоко випоїти козенята, а молоко слід підігрівати до температури сорок два градуси за С.

У другий тиждень слід в молоко вводити вітамінні, добавки нехай, це буде морквяний сік і добре відварена вівсянка. Отриману суміш краще вичавити крізь марлю, додати трохи солі і давати козенята вдосталь. Перераховані вище продукти чудово впливають на зростаючі організми, сприяють їх зміцненню і отримання вітамінів в повному обсязі, а так само різних мікроелементів. Під кінець тижня нарівні з усіма іншими продуктами козенята слід давати і Кулага.

Починаючи з третього тижня життя замість відвару, слід давати вже більш тверду їжу овес, перетертий в борошно, так само висока необхідність і не варто забувати про вітаміни давайте овочі, наприклад моркву, буряк і т. д. перекручену в фарш і, не віджимаючи, додавайте до молока.

З настанням четвертого тижня в житті козенят можна в їжу додавати вже сінну борошно, яку готуючи з сінної потерті, а замість води корисніше доливати сінної відвар.

Після того, як козенята виповниться два місяці, в цю суміш досипати пшеничні висівки, попередньо перемелені в кавомолці і житнє борошно. Дана суміш встановлюється на тривалий період до чотирьох місяців. Підростаючи молодняк сам, відмовиться від суміші, а вважатиме за краще їй харчування дорослих тварин це буде зелена травичка, яку вони дуже охоче їдять, комбікорм і різні овочі. В самому кінці вирощування частка молока в суміші допустимо знизити з вісімдесяти відсотків до шістдесяти відсотків.

Фахівці з козам рекомендують замість молока використовувати молочну суміш. З третьої тижні козенят слід годувати два рази. Необхідно стежити за тим, щоб козенята наїдалися, тоді у них все залози будуть працювати абсолютно нормально і виростуть вони абсолютно здоровими.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 3,00 out of 5)

Як годувати новонародженого козеня?