Годування індиків

Годування індиків

Невід’ємною частиною змісту і вирощування індиків є їх правильна годівля. Воно впливає на якість продуктивності птиці. При цьому бажано досягти золотої середини: для власника корм повинен бути недорогим, але в той же час якісним і корисним для вирощуваної птиці, поєднувати в собі всі обов’язкові для швидкого і правильного росту поживні речовини.

Існує хибна думка, що індичок можна годувати таким же чином, як і інші види домашніх птахів. Насправді це зовсім не так, індичка потрібен особливий раціон харчування, який буде забезпечувати їх достатньою кількістю корисних речовин. Так само корм не повинен бути надто жирним, інакше таке годування призведе до швидкого ожиріння птиці. При сильному ожирінні м’ясо індички стає несмачним, а у деяких різновидів виникають проблеми зі здоров’ям.

Щоб сформувати правильний обмін речовин у птиці, годівля необхідно здійснювати строго за графіком, 3-4 рази на день. Раціон харчування слід розбивати на тимчасові відрізки: ввечері годування здійснюється зерновими культурами, а вранці та вдень – сумішшю з комбікорми та інших інгредієнтів. Потрібні великі годівниці, щоб кожна особина могла одноразово отримати належну порцію. Не рекомендується змішувати сухі і вологі корми, для них обов’язкові роздільні годівниці. Сухий корм підсипається в міру витрати, а вологий повинен готуватися за 20 хвилин до годування, при більш довгому простої він може зіпсуватися і птиця не буде його їсти.

У період розмноження потрібно передбачити спеціальні види підгодівлі з вмістом білків, мінералів і вітамінів. Самкам в звичайний раціон можна додавати дріжджі і продукти з великим вмістом вітаміну В. Самці в такий період годуються переважно ввечері, тому варто підгодовувати їх різним зерном і овочами.

У теплу пору року, якщо є можливість, індичок варто містити в вільному вигулі. Завдяки цим умовам, вони будуть отримувати всі необхідні для харчування компоненти, а власник зможе непогано заощадити на покупці корму. Однак, місця вигулу необхідно періодично міняти, хоча б пару раз за сезон.

Взимку для птахів заготовляють сіно, сушать листя рослин – в подальшому їх можна додавати в кормові мішанки. Також позитивним моментом при зимовому годівлі буде додавання в корм подрібненої хвої ялини або сосни.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Годування індиків