Беконний відгодівлю свиней та особливість його періодів

Беконний відгодівлю свиней та особливість його періодів

Беконний відгодівлю свиней та особливість його періодів

Бекон це високоживильний продукт, який представляє собою свинину, яку обробили і Просолов за спеціальною технологією. Для бекону беруться туші 7 місячних поросят. У тушах при обробленні видаляється хребет, голова, а також нижні частини ніг і лопаток. Щоб отримати справжній якісний бекон необхідно дотримуватися технологію беконного відгодівлі, яка починається з відбору молодняку ​​у віці від двох до двох з половиною місяців. Для майбутнього бекону підходять не всі поросята, а тільки ті у яких широкі груди і спина, а також у яких добре виражені окости.

Для цих цілей найкраще підходять поросята породи естонська і латвійська беконная, ландрас, литовська біла. Хоча і не бажано, проте можна використовувати і свиней інших порід. Дуже важливою характеристикою відгодівлі є добовий приріст. На початку він повинен бути дорівнює 370-560 грам, а в кінці відгодівлі (7 місяців віку поросят або 95-100 кілограм ваги) приріст повинен становити 700-800 грам.

Кращим періодом для беконного відгодівлі серед фахівців вважається весна і літо. У цей період, перебуваючи в літніх таборах, поросята поглинають рясне кількість рослинної їжі і відмінно набирають вагу. Цілком очевидно, що для отримання справжнього бекону необхідно правильно годувати поросят. Дуже важливим є надходження з кормом всіх необхідних мінеральних речовин, а також максимальне розмаїття зернових кормів, комбікорму, буряка, як цукрової, так і кормової, картоплі, сироватки та іншого. Зоотехніки розрізняють 2 періоди беконного відгодівлі.

Період 1-й . Тривалість цього періоду обмежена п’ятьма місяцями. У цей період поросята інтенсивно ростуть і набирають вагу в 52-57 кілограм. Одним з головних компонентів корму в цей період є трави бобових (в зимовий період при цілорічному виробничому циклі використовують сіно бобових). Звичайно, повноцінного кількості білкових компонентів це не забезпечує, тому в якості добавки в корм включають макуха і шрот, як зернових, так і бобових культур. Типова поживна суміш складається з:

Ячмінь (45%) Бобові культури у вигляді зерен (20%) Овес (15%) Кукурудза (155) Макуха (5%) Протеїн 120 грам на 1 кілограм корму

Примітно, що протеїн повинен бути не тільки рослинного, а й тваринного походження (около7%). Кращим джерелом такого протеїну є молочний обрат, приблизно в кількості 1,3-2,5 кілограма на одну голову. Потреба в мінералах компенсується за рахунок кісткового борошна, солі, золи, крейди.

Період 2. У цей період слід дуже ретельно підбирати інгредієнти в корм поросятам. Якість бекону покращують горох, просо, ячмінь, вика. Головним компонентом є ячмінь. Саме він визначає всі смакові якості бекону. Присутність ячменю в кормі знижує негативний ефект на смакові якості, які надавали кісткове борошно, макуха, соя і висівки (до речі наявність цих кормів у другому періоді допускається не більше ніж 5%). Оптимальним виглядає такий склад корму:

Ячмінь (70%) Висівки пшеничні (10%) Зерна бобових культур (20%) Білок 100 грам на 1 кілограм корму

Беконний відгодівлю свиней та особливість його періодів

На кормі такого складу поросята набирають потрібну вагу в районі центнера до 7 місячного віку. Якщо вага набирається до 8,5 місяців, якість бекону значно падає. Для підтримки у поросят під час беконного відгодівлі хорошого апетиту в корм додаються компоненти, що підтримують у поросят бажання побільше їсти. Так, зернові корми краще давати в размолотом вигляді, бульби і різні коренеплоди митими, а силос мелкоізмельченним. Рекомендується корм давати тваринам в змоченим гарячою водою вигляді (не більше 70 градусів). Для отримання хорошого результату заборонено одноманітне годування тварин.
Беконний відгодівлю свиней та особливість його періодів