Беконний відгодівлю свиней та особливість його періодів

Беконний відгодівлю свиней та особливість його періодів

Бекон це високоживильний продукт, який представляє собою свинину, яку обробили і Просолов за спеціальною технологією. Для бекону беруться туші 7 місячних поросят. У тушах при обробленні видаляється хребет, голова, а також нижні частини ніг і лопаток. Щоб отримати справжній якісний бекон необхідно дотримуватися технологію беконного відгодівлі, яка починається з відбору молодняку ​​у віці від двох до двох з половиною місяців. Для майбутнього бекону підходять не всі поросята, а тільки ті у яких широкі груди і спина, а також у яких добре виражені окости.

Для цих цілей найкраще підходять поросята породи естонська і латвійська беконная, ландрас, литовська біла. Хоча і не бажано, проте можна використовувати і свиней інших порід. Дуже важливою характеристикою відгодівлі є добовий приріст. На початку він повинен бути дорівнює 370-560 грам, а в кінці відгодівлі (7 місяців віку поросят або 95-100 кілограм ваги) приріст повинен становити 700-800 грам.

Кращим періодом для беконного відгодівлі серед фахівців вважається весна і літо. У цей період, перебуваючи в літніх таборах, поросята поглинають рясне кількість рослинної їжі і відмінно набирають вагу. Цілком очевидно, що для отримання справжнього бекону необхідно правильно годувати поросят. Дуже важливим є надходження з кормом всіх необхідних мінеральних речовин, а також максимальне розмаїття зернових кормів, комбікорму, буряка, як цукрової, так і кормової, картоплі, сироватки та іншого. Зоотехніки розрізняють 2 періоди беконного відгодівлі.

Період 1-й . Тривалість цього періоду обмежена п’ятьма місяцями. У цей період поросята інтенсивно ростуть і набирають вагу в 52-57 кілограм. Одним з головних компонентів корму в цей період є трави бобових (в зимовий період при цілорічному виробничому циклі використовують сіно бобових). Звичайно, повноцінного кількості білкових компонентів це не забезпечує, тому в якості добавки в корм включають макуха і шрот, як зернових, так і бобових культур. Типова поживна суміш складається з:

Ячмінь (45%) Бобові культури у вигляді зерен (20%) Овес (15%) Кукурудза (155) Макуха (5%) Протеїн 120 грам на 1 кілограм корму

Примітно, що протеїн повинен бути не тільки рослинного, а й тваринного походження (около7%). Кращим джерелом такого протеїну є молочний обрат, приблизно в кількості 1,3-2,5 кілограма на одну голову. Потреба в мінералах компенсується за рахунок кісткового борошна, солі, золи, крейди.

Період 2. У цей період слід дуже ретельно підбирати інгредієнти в корм поросятам. Якість бекону покращують горох, просо, ячмінь, вика. Головним компонентом є ячмінь. Саме він визначає всі смакові якості бекону. Присутність ячменю в кормі знижує негативний ефект на смакові якості, які надавали кісткове борошно, макуха, соя і висівки (до речі наявність цих кормів у другому періоді допускається не більше ніж 5%). Оптимальним виглядає такий склад корму:

Ячмінь (70%) Висівки пшеничні (10%) Зерна бобових культур (20%) Білок 100 грам на 1 кілограм корму

Беконний відгодівлю свиней та особливість його періодів

На кормі такого складу поросята набирають потрібну вагу в районі центнера до 7 місячного віку. Якщо вага набирається до 8,5 місяців, якість бекону значно падає. Для підтримки у поросят під час беконного відгодівлі хорошого апетиту в корм додаються компоненти, що підтримують у поросят бажання побільше їсти. Так, зернові корми краще давати в размолотом вигляді, бульби і різні коренеплоди митими, а силос мелкоізмельченним. Рекомендується корм давати тваринам в змоченим гарячою водою вигляді (не більше 70 градусів). Для отримання хорошого результату заборонено одноманітне годування тварин.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Беконний відгодівлю свиней та особливість його періодів