Корми для качок

Корми для качок

Як і багато інших птахів, качки теж, в більшості своїй, вживають злаки. Для них зернові корми – це основа всіх основ. Така їжа добре засвоюється організмом, не приносить дискомфорту і з великим задоволення поїдається. У качок перевариваемость зерна припадає на 80%, тоді як у курей ця цифра всього 70%. Злакові культури здебільшого є джерелом вуглеводів, в меншій мірі білків і складають основу їх раціону харчування. Злаки складаються на 70% складається з крохмалю і на 15% білків. Ця їжа важка і не до кінця задовольняє потреби їх організму. А значить, як варіант можна додати до їх раціону трохи білка як рослинного, так і тваринного походження.

Корми для качок рослинного походження:

1. Кукурудза. Головна перевага – це наявність клітковини, близько 2,5%. Має великий вміст вуглеводу, за що і має такі високі показники енергетичної цінності. Найбільше птахам підходять зернові жовтого кольору, так як в них є вітамін А, за рахунок вмісту каротину (приблизна кількість 20 мг.) При годуванні кукурудзою також необхідно додавання різних білкових з’єднань тваринного походження.

Робити необхідно це через те, що кукурудза в своєму складі має лише 8-10% протеїну, при чому білок його неповноцінний, тому що є недолік в амінокислотах, лизине, цистеїну і триптофану. Співвідношення кукурудзи з іншими кормами повинно бути мінімум 40-50%, максимальна величина – 70%, не більше. Відповідно молоді каченята повинні отримувати цей злак не більше 60%. Ідеальний відсоток – 30-40.

2. Пшениця. В вживання качкам пропонується фуражна пшениця, тобто та, що не йде в харчове вживання. Вміст протеїну більш, ніж в кукурудзі, десь 12-14%, а ось в енергетична цінність менше. У пшениці міститися вітаміни групи В і Е. У їжу починають додавати з 10 днів. Спочатку це повинна бути пшениця грубого помелу. У співвідношенні з іншими складовими раціону качок, на неї приходиться 10-30%. Далі вживання пшениці за кількістю схоже з кукурудзою.

3. Ячмінь. Це корм з великим вмістом клітковини, що погано засвоюється організмом. Маленьким утятам дають подрібнений ячмінь, спочатку відсіваючи картату оболонку. Склад раціону припадати на 30% від усього обсягу зерномучних суміші. Через місяць, відсіювання оболонки ячменю можна припинити. Дорослим же особинам дають ячмінь в пророщенном вигляді.

4. Овес. Непоганий злак з багатьма позитивними властивості, за винятком такої ж плівкової оболонки. Вміст жиру доводиться на 4,8%, протеїну на 8-15%.

Відходи також придатні для годування:

1. Макуха.

2. Шроти.

3. Висівки.

Корми, тваринного походження:

1. Рибне борошно.

2. М’ясо-кісткове борошно.

3. Молочні продукти.

4. утильний м’ясо.

5. Сміттєва риба.

6. Відходи інкубації.

Вітамінні корми, коріння Бульбоплоди:

1. Різні різновиди трав’яний зелені: кропива, горох, люцерна, конюшина.

2. Хвоя сосни та ялини.

3. Морквина.

4. Комбінований силос.

5. Гарбуз.

6. Кормова капуста.

7. Картопля.

8. Цукрові буряки.

9. Водна рослинність.

Мінеральні добавки:

1. Мел.

2. Кісткова мука.

3. Ракушка.

4. Куховарська сіль.

5. Яєчна шкаралупа.

6. Трикальцийфосфат.

7. Щебінь або крупнозернистий пісок.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Корми для качок