Саджанці винограду

Саджанцями винограду називають молоді рослини, які отримують за допомогою вегетативного розмноження. Вирощують їх в шкілки. Для розмноження саджанців використовують черешки або щеплення, потім їх використовують для посадки на те місце, де вона росте все, що залишився. Для отримання саджанців використовують метод відведення.

Для посадки використовують саджанці, у яких розвинена коренева система. Їх довжина повинна бути не більше 50-60 см. І у них повинні бути розвинені коріння, в кількості не менше трьох коренів, які добре розвинені. А також повинні бути здорові паростки, в кількості 1-2 штук, довжина їх повинна становити не менше 15 сантиметрів і не повинні містити механічні пошкодження. На визріли частини пагони нирки обов’язково повинні бути добре сформовані, в кількості не менше трьох штук.

Саджанці винограду

На щеплених саджанцях повинна бути повна і кругова спайка підщепи з привоєм. На саджанцях також не повинно бути ніяких пошкоджень завданих градом, ніяких Отмерзшіе місць, а також грибних захворювань.

Найчастіше для посадки використовують черешки з районованих сортів, які були заготовлені на спеціальних ділянках з проходом акробаціі і масової селекції. Партія саджанців проходить перевірку контролером в контрольно-насіннєвий лабораторії з використанням якісних показників документів. На визначення придатності до посадки саджанців використовують такі показники:

– повинна бути відповідна довжина, на якій відбувається дозрівання пагонів;

– довжина щеплених саджанців вимірюється від підстави однорічних пагонів прищепи і до самої п’яти;

– вимірюються шпори коріння, чи відповідає довжина;

– під мертвої корою перевіряється стан підщепи, щоб не було місць з ураженнями від хвороб. Стан підщепи має бути здоровим і свіжим, на ньому не повинні бути ознаки судинного або плямистого некрозу;

– обов’язково необхідно перевірити в якому стані щепу і підщепу. Якщо зігнути саджанець на місцях спайки, згин обов’язково покаже повна спайка чи ні.

Якщо саджанці повинні реалізувати розплідника, на щеплені і корнеспособние рослини господарство повинно видавати сортове свідоцтво, в якому вказана дата і номер якісного посвідчення. Ці документи видає господарству контрольно-насіннєва лабораторія, а також повинен бути сертифікат, який видає карантинна служба, щоб можна було вивести саджанці. Якщо саджанці порушують відповідні вимоги, їх відразу ж бракують.

Після того, як саджанці відсортували, їх потрібно розділити і зв’язати в окремі зв’язки, кожна зв’язка не повинна перевищувати 25 штук. У трьох місцях обов’язково зв’язки потрібно обв’язати шпагатом або використовувати замість шпагату вербові гілки. Зв’язати потрібно в тому місці, де знаходиться спайка, а також над п’ятами і верхівками пагонів. Обов’язково потрібно прив’язати до кожної зв’язці бирку, у якій розмір повинен бути 3х10. На бирці в основному вказують лише найменування ампелографічна сорти підщепи, а також найменування сорту прищепи.

Для того, щоб біля будинку або дачної ділянки виростити відмінний виноградник з ароматними і смачними ягодами обов’язково потрібно приділити особливу увагу при покупці саджанців. Від них в подальшому буде залежати врожайність винограду. Найкраще купувати щеплені саджанці популярних сортів. На сьогоднішній день налічують величезну кількість відомих і популярних сортів.

Якщо потрібно придбати саджанці для будинку, необхідно вибирати невибагливі сорти, до яких не потрібно приділяти багато часу і не вимагають ретельного догляду. Продаж саджанців зазвичай починає з жовтня і закінчується в листопаді, потім продаж проводять, починаючи з лютого і закінчують в червні.

Саджанці винограду1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Саджанці винограду