Зміст кіз

Зміст кіз

Кози дуже розумні, цікаві, допитливі, вони прекрасно пам’ятають, як ласку і турботу, так і образи, часто мстять за погане поводження. Якщо ставитися до кози дбайливо і містити в хороших правильних умовах, вона віддячить вам не тільки ласкою і грайливістю, а й хорошим удоєм і красивою лискучою шерстю. Заплідненим самкам потрібен особливий догляд і якісне харчування. Під час вагітності, козі слід більше гуляти, а точніше прогулюватися, щоб не втомлюватися і не виснажуватися, бажано в гарну погоду. Моціон благотворно впливає на процес пологів, полегшуючи їх, також на сам плід, сприяючи кращому розвитку.

Не допускається грубе поводження по відношенню до кіз в період вагітності, не можна їх занадто швидко гнати, а особливо бити. Утримувати потрібно в теплому, сухому і освітленому місці, без протягів і вогкості. Чи не виводити тварин в ожеледь або сильні морози на вулицю. Виношує дитинчат коза близько 5 місяців, приблизно за місяць до пологів, потрібно припиняти доїння, тому як саме в цей період козенята найсильніше потребують корисних речовинах, а доїння позначається негативно на їхньому розвитку. Але різко припиняти не можна, потрібно поступово скорочувати частоту доїння, і сдаивают молоко кожен раз до останньої краплі, щоб не допустити захворювання вимені і сосків. Пологи, як правило, проходять швидко, близько 20 – 40 хвилин, якщо з козою все в порядку. Найчастіше народжує вона сама, але якщо плід лежить в неправильній позі або коза слабка, то знадобиться допомога акушера.

Зміст кіз

Правильне положення плода – кінцівками вперед, голова притиснута до них. Відразу після того як козенята народилися, самка встає на ноги і таким чином пуповина обривається, якщо цього не відбулося, то потрібно її обрізати, залишивши шматочок в 7см від живота і змастити розчином йоду 5%. Відразу після цього коза повинна вилизати козенят. Після чого її потрібно напоїти теплою водою і подоїти. Перед доїнням обов’язково промити вим’я теплою водою і витерти чистою серветкою. Кілька перших цівок молока – молозива необхідно злити, в них містяться мікроби, небезпечні як для людини, так і для козеня. У перші дні після пологів козу якісно годують і доять по 5 разів на добу, далі перехід на триразове доїння.

Зимувати кізоньки необхідно в теплому приміщенні, з температурою +8 градусів, без протягів і вогкості. У зв’язку з цим, рекомендується чистити стійла кіз набагато рідше, в зимовий час, ніж в літній період, щоб тепло в приміщенні довше зберігалося. Відпочивають і сплять кози на спеціальних підстилках, виготовлених з соломи або тирси, лежбище має бути сухе завжди. Всі ці запобіжні заходи є обов’язковими, щоб тварини не захворіли, часті випадки – хвороби копит і вимені. Справа в тому, що в теплу пору року, тварини багато гуляють і копита природним чином підточуються, а в зимовий період в стійлі, коза не рухається так багато і підстилка у неї м’яка, копита починають швидко рости, в щілину потрапляє бруд і можливо запалення і гниття, обов’язково потрібно прочищати копитних щілину час від часу, а саме копито підстригати.

Зміст кіз

Прогулянки на свіжому повітрі потрібні в будь-який час року, взимку хоча б хвилин 5, тоді імунна система міцніє, але при дуже низькій температурі (нижче -25 градусів) виводити на вулицю тварина все ж не варто, також і при сильному снігопаді і вітрі. Не можна забувати і про раціон харчування на зимовий період. Як правило, це сіно, різні коренеплоди, комбі корми, мінеральні добавки. Після стійла на полонину привчають кіз поступово, перед вигоном зазвичай дають сіно чи концентрований корм. Гарненько оглядають копита, на наявність травм і тріщин, якщо вони є, тоді дезінфікують. Випас в теплий період часу починається дуже рано, в пік спеки, з 12 – 16 годин краще робити перерву і заганяти тварин в стійло, спеку вони переносять важко.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Зміст кіз