Доїння кіз

Доїння кіз

Для отримання козячого молока в великих обсягах, спеціально були виведені молочні породи кіз. Вони дають молока більше і період лактації у таких порід довше, ніж у звичайних. Наприклад, доїти молочних кіз можна протягом 10 місяців, в той час як інші породи дають молоко протягом усього лише півроку і до кінця періоду надої пристойно знижуються. У період вагітності козу доять, і припиняють за півтора – два місяці до пологів.

Припиняти потрібно поступово, зменшуючи частоту раз на добу, але зціджувати молоко потрібно все, щоб уникнути захворювання сосків і вим’я в цілому. Після народження козенят, потрібно подивитися, якщо коза НЕ молочна і молока у вимені трохи, то краще не доїти її деякий час, залишити все для дитинчати / дитинчат. Часто кози народжують двійні та трійні. Деякі фермери відлучають козенят від матки і доять її, а малюків годують надоєного молоком, додаючи в нього різні вітаміни.

Даний процес досить трудомісткий і вимагає багато знань в цій області. Якщо молока досить багато, то можна приступати до доїння відразу після окоту, що не отлучая козенят. Щоб процес доїння був приємним і спокійним для кози, з нею обов’язково потрібно розмовляти, це дуже розумні і цікаві тварини, відчувають інтонацію і голос.

Доїння кіз

Крім цього відчувають наскільки професійна і впевнена в собі доярка, якщо вона підходить до процесу зі знанням справи, коза розуміє, що нічого страшного не станеться і спокійно стоїть. Ще один маленький секрет професіоналів: перед тим як доїти козу, на рівні її голови на підставку або поличку покласти її улюблені ласощі, тоді тварина буде приймати частування, розслабиться і заспокоїться. До того ж з часом у кози складається гарне враження про доїнні, і вона вже чекає частування. Процес доїння кози не зовсім простий, до нього потрібно підготуватися.

Що потрібно приготувати: – чисту теплу воду (35 градусів) щоб обмити вим’я – чистий рушник, щоб витерти вим’я Також добре зробити масаж вимені, робити його потрібно акуратно, злегка масажуючи спочатку одну частину, потім іншу, піднімаючи і трохи здавлюючи в долоні. Ні в якому разі не застосовувати грубу силу, всі рухи повинні бути легкими і плавними. Масаж робиться по 5 разів на кожну сторону вимені, він дуже добре забезпечує кровообіг і підвищує продуктивність, до того ж тварині буде приємно, і воно розташується до доярку.

Масаж слід робити як перед доїнням, так і в кінці, після другого масажу, спробувати ще зцідити молоко. Якщо вим’я велике, а соски великі, то доїти краще всією рукою – кулаком, обхопити сосок рукою, стискати і тягнути вниз, якщо ж соски дрібні, тоді двома пальцями. На самому початку перші цівки, спустити на траву або в іншу тару, їх не бажано пити, там можуть бути мікроби. Доять кіз по 2 – 3 рази на день, іноді і по 5 разів, якщо коза молочна і у неї багато молока. Час доїння зазвичай в 8 ранку і в 20 вечора, якщо є необхідність, то втретє в 14 годин. В середньому молочна коза дає близько 1000 літрів молока за лактацію.

У інших порід кількість трохи менше, близько 500 – 600 літрів. Щоб збільшити продуктивність, молоко потрібно зціджувати повністю, щоб вим’я стояло пусткою, іноді практикують поддаіваніе, коли між основними процедурами, поддаівают потроху, поступово молоко додається. Якісне різноманітне харчування також діють на збільшення кількості молока. Після доїння, молоко проціджують через марлю, і переливають в відра або банки. Зберігається молоко при температурі не вище 15 градусів. Терміни зберігання досить довгі, молоко дуже корисне і поживне.

Доїння кіз1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Доїння кіз