Особливості годування каченят

Особливості годування каченят

Поява каченят – важливий етап в розведенні домашньої птиці. Він викликає безліч питань у їх власника, оскільки догляд за ними не збігається зі змістом дорослих особин.

Головний з них – це годування. Здоров’я і розвиток виросла птиці залежить від повноцінного і грамотного харчування в ранній період. Після появи виводка на світло, простежте приймають вони корм. Добові пташенята часто не вміють їсти самостійно. В цьому випадку 1-2 дня необхідно приділити їх годівлі. Спершу потрібно їх напоїти з піпетки водою, злегка підфарбованою марганцівкою. Поки вони не підростуть її продовжують давати 2 рази на тиждень. Маленьких каченят з перших днів дозволяється годувати вареними яйцями. Добре подрібніть їх, змішайте з круто звареної кашею і розсипте по темному папері. Зазвичай після цих маніпуляцій вони починають їсти самі.

Протягом перших трьох днів каченят можна годувати вологими мешанками, додаючи в них зернові корми. За консистенцією вони повинні бути розсипчастими, інакше клейка маса буде забивати носові отвори пташенят. Перед кожною подачею корми слід готувати нову мішанку. Також каченята добре їдять вівсяну або ячмінну крупу. Попередньо її слід відмочувати у воді, щоб видалити жорсткі частинки і сміття, які пташенятам давати не рекомендується через можливість поранитися.

Особливості годування каченят

З другого дня в їх раціон можна включати зелень. Прекрасно підійде кропива або зелену цибулю. Дрібно посіченою, її змішують з подрібненим яйцем або сиром. Моркву, натерту на тертці, вони можуть отримувати в чистому вигляді. У цей період потрібно зробити акцент на білкової їжі. Корисно давати утятам молоко, кефір, сир, кисле молоко, варене яйце. Після десятого дня життя можна включати в їх їжу варені овочі. Вони подаються їм у вигляді мешанок.

Таке збалансоване харчування дозволить пташенятам отримати всі необхідні мікроелементи і вітаміни. Це також сприяє швидкому зростанню і повноцінному розвитку молодняка. До 15-добового віку каченят потрібно годування 5-8 разів на день, з 16-добового – 4-6 разів, якщо молодняк знаходиться в вольєрне утримання. На триразове харчування вони переводяться в тримісячному віці.

З 15-добового віку каченята можуть виходити на водойму. Вони самі будуть знаходити собі корм, тому харчування можна зменшити до 2-3 разів. Обов’язково трохи погодувати пташенят рано вранці перед вигулом. Основну їжу вони можуть отримати на ставку. Після загону на нічліг харчування повинно бути щільним. Обов’язково включати в їх раціон їжу, насичену кальцієм: черепашки, вапняк, крейда, шкаралупу від яєць.

У перші дні пташенятам годівниця не потрібно. Корм розсипається на лист фанери. Потім потрібно підготувати спеціальну ємність для їжі. Для каченят використовують невелике вузьке корито, розділене на відсіки перегородками. Для полегшення очищення їх не доводять до дна. Пташенята практично не лізуть в годівницю під час їжі, тому вертушку над нею не встановлюють.

Особливості годування каченят

Поїлки для маленьких каченят мають свої особливості. Їх розмір повинен відповідати зросту пташенят, щоб вони безперешкодно могли вгамувати спрагу. При цьому ємність не повинна бути надто глибокою, інакше вони будуть в ній купатися, забруднюючи воду, але достатньою, щоб повністю занурити в неї голову. Це необхідно, щоб пташенята могли охолодитися у спеку і промити дзьоб від залишків їжі. Оптимальним варіантом буде поїлка у вигляді резервуара на 4 л і піддонника. Воду наливають у ємність, зверху накривають піддонника і перевертають. У міру того як пташенята будуть витрачати рідина, в піддон стане надходити нова. Вода для каченят не повинна бути холодною, інакше вони можуть захворіти. Вилікувати їх, як правило, не вдається.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Особливості годування каченят