Яким має бути приміщення для кіз?

Кози тварини невибагливі, можуть бути на вулиці мало не більшу частину дня, але все ж не люблять сильних холодів і пронизливого вітру, тому з першими заморозками тварин слід розмістити в хліві, температура в якому не буде опускатися нижче 6 градусів за Цельсієм. Хлів для розміщення овець повинен бути дерев’яним, або ж оббиті деревом зсередини, висота будівлі не повинна бути менше 2-х метрів, так як в дуже низькому будові велика ймовірність того, що вівці отруяться вуглекислим газом, що виходить від перегниває підстилки і випорожнень. Найменше для утримання овець походить сарай з дощок, перш ніж, розміщувати в ньому тварин, його слід утеплити, але так, щоб в приміщенні не накопичувалася вогкість, що цілком може статися при неправильно проведеному утепленні.

Яким має бути приміщення для кіз?

У сильні холоди і хуртовини маленьких козенят в погано опалювальному приміщенні залишати не рекомендується, їх слід помістити ближче до тепла і можливо взяти в будинок, то ж можна зробити з хворими і ослабленими дорослими тваринами.

Явною ознакою того, що хлів холодний, є замерзла в ньому за ніч вода. Утеплити стіни хліва можна як звичайним, прийнятим у будівельників способом, так і поставивши між основною стіною і місцем, де знаходяться тварини додаткову стіну, засипавши відстань між ними тирсою упереміж з вапном. Крім того, засипати тирсою можна також і перекриття приміщення, додатково утепливши його соломою і висушеними стеблами кукурудзи.

У приміщенні для утримання кіз повинні бути встановлені перегородки, висота яких не повинна бути менше 1з0-150 метрів. Перегородки повинні мати клямки і бути достатньої ширини, яка повинна бути такою, щоб ні маленьке, ні доросла тварина не змогло пробратися крізь неї.

Хлів повинен мати кілька вікон, розташування яких не повинно порушувати вентиляції і теплоізоляції приміщення. Розташовуватися вони повинні з сонячної сторони, на висоті не менше 1,5 метрів, тобто так, щоб доросла коза, вставши на задні ноги, не могла розбити рокамі скло, що негайно трапитися, якщо вікна будуть розташовуватися нижче. У зимовий час кози повинні бути освітлені сонячним, або штучним світлом не менше 8 годин на добу, тому при нестачі природного освітлення, в хліві слід встановити додаткові лампи і світильники.

Яким має бути приміщення для кіз?

Особливу важливість для облаштування козячого хліва представляє підлогу, оскільки більшість хвороб кіз, трапляється саме тому, що підлога під їх ногами мало тепел і сухий. Пол в хліві повинен бути зроблений з дощок, або глини, забороняється заливати підлогу цементом, в сильні морози, холод, що виходить від бетону проникне навіть крізь найтовстішу підстилку. Для того щоб рідкі випорожнення тварин не затримувалися на підлозі і не псували підстилку необхідно облаштувати підлогу таким чином, щоб він мав нахил в 2 сантиметри на кожному наступному метрі. В ідеалі, перш ніж класти на підлогу підстилку, необхідно перекрити його дерев’яними щитами з невеликими щілинами, недостатні для того, щоб в них могло застрягти копито кози, але цілком придатними для проникнення крізь них рідкого і твердого і рідкого.

Слід пам’ятати, що кози люблять лазити і тому розміщувати місця їх нічного відпочинку можна на невеликій відстані від підлоги, обладнавши в хліві щось на зразок гамака. Кіз, козенят і козлів в хліві потрібно утримувати окремо один від одного. Доящіхся кіз і зовсім слід відокремити від козлів, запах яких може вплинути на смак і запах молока.

Дотримати ці правила нескладно, але, тим не менш, вони забезпечать кожному твариннику благополучну зимівлю всіх його тварин.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Яким має бути приміщення для кіз?