Як проводиться м’ясної відгодівлю свиней?

Для технології передбачає м’ясної відгодівлю придатні свині самих різних порід і конституції тіла. Починають такий відгодівлю при досягненні поросям тримісячного вік. Тривалість відгодівлі становить близько п’яти місяців і закінчується набором порося ваги в 110 -130 кілограм. Технологія м’ясної відгодівлі передбачає два сценарії: інтенсивний і малоінтенсивне.

Як проводиться мясної відгодівлю свиней?

Якщо в наявність багато малопоживних і дешевих кормів, то доцільно проводити м’ясної відгодівлю по малоинтенсивной технології. При цьому способі відгодовування поросята набирають вагу близько 95-110 кілограм до 11-12 місячного віку. Через низьку поживності корму середньодобові прирости невисокі, проте це з лишком компенсується вартістю кормів.

Однак такий метод, швидше за окремий випадок, ніж норма. Найчастіше на практиці має місце інтенсивний спосіб відгодівлі. Відповідно до технології, на м’ясної відгодівлю відправляють свиней, мають масу в що не перевищує 30 кілограм. На початку інтенсивної відгодівлі середньодобовий приріст поросят становить близько 750 грам, в кінці прирости знижуються і стабілізуються на позначці в 450-500 грам. Цікаво, що при м’ясному відгодівлі високі показники середньодобового приросту демонструють як поросята від чистих ліній, так і свині, отримані як помісь чистих ліній між собою. Проте, відмічено, що поросята англійської великої білої породи до кінця відгодівлі все-таки набирають надлишок сала. Якщо ж свиноматок схрещувати з кнурами інших порід (наприклад, ландрас або естонська беконная),

Як проводиться мясної відгодівлю свиней?

За складом корми технологія інтенсивної відгодівлі відрізняється від пори року. Восени і взимку рекомендовано давати в корм від шести до одинадцяти відсотків сіна з рослин сімейства бобових, близько 55-75% повинні складати концентрати і соковиті корми, а 25-30% відходи харчової промисловості. Навесні і влітку, по можливості грубі корми замінюються на соковиту, зелену траву (найкраще рослин сімейства бобових). Обов’язковим компонентом корму повинен бути білок. У віці поросят в два-чотири місяці білків в кормі повинно бути не менше 120-130 грам, у віці чотири-сім місяців вже 110-120 грам, а при досягненні 7 місяців і більше всього лише 100-115 грам. Дуже сильно впливає включення в корм рибної та кісткового борошна, близько 100-300 грам на одну голову. До 16% збільшення щодобового приросту дає введення в їжу дріжджів (200-250 грам на одну особину),

З соковитих кормів крім зеленої маси трав сімейства бобових, вкрай важлива цукрові буряки. На початку відгодівлі її дають з розрахунку 1,5 кілограма на одну голову, а до кінця м’ясної відгодівлі рекомендована величина цукрових буряків повинна становити 6 кілограм. З концентрованих кормів особливе місце займає ячмінь, вика, кукурудза, горох. Стабільно високі результати дає м’ясної відгодівлю на молодий кукурудзі. Свині з задоволенням поїдають стебла і качани кукурудзи, добре додаючи при цьому у вазі. В якості мінеральної добавки можна давати подрібнені ракушняк, вапняк і сіль, причому останній компонент повинен бути присутнім в кормі обов’язково. Сіль рекомендується виключити з раціону тільки в тому випадку, коли в корм додають солону рибу. Дуже важливо постійна наявність води, її рекомендується давати в достатніх кількостях приблизно через 30 хвилин після годування тварин. Годівля повинна бути строго за графіком, два рази протягом доби.

До моменту закінчення м’ясної відгодівлі з щоденного раціону у свиней виключають ті компоненти, які можуть погіршувати смакові якості м’яса. Це меляса, висівки, риба, барда, овес і соя.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Як проводиться м’ясної відгодівлю свиней?