Як вибрати козу?

Купівля кози, втім, як і будь-якого іншого тварини, завдання зовсім не просте. Почати слід з походу на пташиний ринок і перегляду наявних там пропозицій, а також з того, для яких саме цілей буде придбано тварина, чи планується отримувати з нього дохід у вигляді молока, вовни, або ж м’яса.

На ринку перевагу слід віддавати молодим козам, так як доросла коза просто може не прижитися у нових господарів, спробує втекти, або ж занудьгує і від нудьги захворіє. Ідеальною вважається покупка кози з козенятами, так як в період годування і вирощування молодняка коза найлегше звикає до нових умов утримання, корму і навколишнього її обстановці.

Як вибрати козу?

Вибираючи козу, слід запам’ятати, що тварина це більшою мірою стадне, ніж одиночне, тому купивши відразу кілька кіз можна забезпечити їм набагато кращі умови для проживання, ніж однієї козі.

Щоб не помилитися з віком кози, який недосвідченому твариннику визначити зовсім не просто, слід на ринку особливу увагу звернути на верхні зуби тварини. У тварин, які не досягли віку 1 року, в роті є невеликі, ще не зміцнілі різці, які після року випадають і замінюються великими міцними зубами. Відрізнити молочні зуби від постійних, можна при візуальному огляді порожнини рота тварини, так як в від року до двох років в роті кози є всього два різця, на третьому році життя їх уже 4, на четвертому – 6 і так далі. У тварини, яка досягла 6 років, з’являються перші сколи та тріщини на зубах, між ними також виникають щілини. У кози, чий вік перевищує 7-8 років, різці виглядають сточеними і навіть можуть випасти, через що тварина не може дозволити собі грубу їжу і отже перестає харчуватися в потрібному їм режимі.

Купуючи козу, слід не полінуватися і заглянути їй під хвіст, особливо, якщо мова йде не про дорослому тварині, а про Козленко. Під хвостом має бути сухо, якщо хвіст мокрий і забруднений в рідкому гної, від покупки, можливо, слід відмовитися, так як велика ймовірність того, що тварина паплюжить, а отже у нього якесь кишковий розлад, що може позначитися на життєздатності.

Здорова коза поводиться вкрай швидко, у неї блищать очі, а вся їжа, яка їй подається, негайно зникає, хрустячи на зубах ненажерливого тварини. Коза ні в якому разі не повинна кульгати, крім того, у неї не повинно бути маститу, наявність якого можна з легкістю перевірити, промацавши її вим’я. Будь-які наявні на ньому горбки і припухлості можна розглядати як початкову стадію хвороби. Вим’я повинно бути довгим, повним, але не обвислим, соски повинні бути твердими і подовженими. У хорошій вівці вим’я пружне, має злегка рожевий відтінок, але не більше того.

У продавця обов’язково слід поцікавитися тим, коли коза народжувала останній раз, скільки козенят було в приплоді. Важливо також запам’ятати, що хороша коза завжди має подовжений тулуб і красиве вим’я, чим довше тулуб, тим більш розвиненою є травна система тварини, а, отже, і його апетит, сприяє зростанню і високої молочної продуктивності кози.

Шерсть здорової кози завжди гладка і густа, на ній ніколи не буває залисин, і тим більше немає вошей, тварина з неохайним зовнішнім виглядом, потрісканими сосками, волочиться по землі вим’ям і іншими ознаками хвороби купувати ні в якому разі не варто. Така покупка може обійтися дуже дорого, тому що крім грошей на відгодівлю тварини знадобляться гроші на його лікування, а отримати перший прибуток з такої кози буде зовсім непросто.

Деякі господарі годують своїх тварин особливим способом, про що також слід поцікавитися заздалегідь, щоб згодом не морити тварина голодом. Слідуючи вищепереліченим радам, хорошу, поступливий і здорову козу буде вибрати порівняно легко.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Як вибрати козу?