Як містити кіз взимку

Як містити кіз взимку

Як містити кіз взимку

У змісті кіз немає, якихось особливих секретів, вони не вимагають до себе якогось особливого ставлення, але тим не менш необхідно краще вивчити всі тонкощі питання, щоб потім ніяких несподіванок не виникало.

Будівля, в якому будуть знаходитися кози, має бути сухе, нетемное і вітер не повинен вільно гуляти в приміщенні. Температура взимку повинна бути в межах від шести до мінус семи градусів. Якщо з матір’ю будуть знаходитися, і козенята в цьому випадку має бути ще тепліше від восьми градусів до мінус десяти градусів. Трапляється, що в будівлі температура знижується, нижче мінімуму в цьому випадку козам необхідно надягати теплі попони, які зможуть закрити груди до вимені.

На півдні в місцях, де зима м’яка і недовго триває кози, можуть зимувати під навісом, тому що тварини терпимо ставляться до холоду. Тільки обов’язково слід враховувати, що вогкість їм протипоказана. Кіз можна протримати в дров’яних сараях, комірках, сінях перед входом в будинок і навіть в горищних приміщеннях вони без особливих проблем взбегут наверх по сходах.

У тих же районах, де зима холодна для зимівлі кіз підійде зруб висотою 2 м. Плануючи містити кіз взимку в сараї з дощок, обов’язково утеплите його додатково. Пам’ятайте, що, незважаючи на дуже сильні морози, вода у кіз замерзати недолжна. В якості утеплення можна побудувати другу стіну, а проміжок засипати тирсою і вапном. Обов’язково заповніть тирсою і перекриття, щоб краще зберегти тепло.

Перед козлятника слід облаштувати маленький обгороджений двір, щоб взимку, коли температура буде дозволяти випускати кіз на вулицю. Взимку, коли температура буде не нижче мінус дванадцяти градусів, але при повній відсутності вітру в цьому дворику кіз можна навіть годувати, а не тільки прогулювати. Подібні гартують процедури будуть сприяти поліпшенню загального самопочуття і підвищенню продуктивності. Козенят годувати в будівлі, необхідно тільки в тому випадку, коли температура опуститься до істотних заморозків.

Розміри забору в загоні слід зробити близько одного метра тридцяти сантиметрів для кіз, а для козла одного метра п’ятдесяти сантиметрів. Ворота не слід споруджувати вузькими і на них обов’язково потрібно встановити засувку. Площа для двору встановлюється не менше чотирьох метрів на кожне доросле тварина. Встановлюючи годівниці, зробіть це таким чином, щоб насипати в них корм можна було, не входячи в загін. Дуже зручними є огорожі, виконані з дощок, але вони досить не дешево коштують.

Віконце в сарайчику слід зробити з південної сторони на відстані трохи більше метра від підлоги для того, щоб стоячи на задніх ногах, коза рогами не могла розбити скло. У зимовий період необхідно організувати підсвічування не менше ніж на вісім годин на добу.

У тому випадку якщо сарайчик дуже маленький і віконце вирізати не вдається можна зробити його в двері. Вона повинна бути подвійний не менш вісімдесяти п’яти сантиметрів завширшки так само для утеплення її слід додатково оббити, для цього можна використовувати скошену і висушену траву яку слід розфасувати в тару.

Пол може бути з дощок, глини, землі добре, якщо він буде піднятий над землею на двадцять сантиметрів. Можна вислати його відповідним будівельним покрівельним матеріалом. На щити укладають сіно, солому утворюється матрац, який потім просто прибирати значить, у тварин завжди буде чисто і він буде согреваеть кіз, що так само є дуже важливим.

Козлятник слід добре провітрювати, але протягу допускати не слід, ні в якому разі. Кіз не варто утримувати разом з козлом, це відіб’ється на молоці його смаку. До тварин не варто підселювати курей, вони можуть заразити їх різними захворюваннями. Кіз слід утримувати в чистоті, необхідно регулярно їх розчісувати, чистити копита.
Як містити кіз взимку