Як правильно годувати свиней

Людина, яка строго вирішив займатися свинарством, повинен до найдрібніших подробиць продумати все, підготувати “фундамент” для свого майбутнього справи. Але, залишається розібратися з одним найголовнішим питанням: як же правильно організувати раціон годування для тварин.

Дану проблему найчастіше починають вирішувати тільки після появи свиней в господарстві, тобто коли вони вже захочуть є. Помилково кожен новачок в свинарстві метає максимально урізати фінансові витрати на утримання та годування, але при цьому отримати найвищий набір у вазі. А найголовнішим основним завданням перед тваринником має бути отримання високоякісної м’ясної продукції від своїх свиней.

Як правильно годувати свиней

Перед вибором і придбанням кормів для свиней, кожен тваринник повинен розібратися з наступними важливими питаннями:

1. Вікова категорія ваших розводяться свиней. Тому як молодняку ​​повинен бути один раціон, а свиноматкам зовсім інший.

2. Годування комбікормами, виготовленими на заводах, або власного виготовлення

3. Що буде входити в раціон? Зернові, трава, коренеплоди або ж відходи їжі?

4. Чи буде можливість забезпечувати свинок високоякісними мін. добавкамі і преміксами?

Але, необхідно доля, що відходи з кухонь і коренеплоди не сприяють швидкому набору ваги і отримання високоякісної м’ясної продукції. Це можна отримати значно швидше при включенні в раціон збалансованих комбіркормов.

Через те, що у свині однокамерний шлунок корми, багаті клітковиною, погано перетравлюються. Цим свині відрізняються від ВРХ, а значить, і їх раціони будуть значно різнитися. Найкраще включити в годування концентрати, а трав’яні і грубі корми краще уникати або давати якомога рідше.

Для свиней оптимальним видом харчування буде вологе. В такому випадку, можна згодовувати відходи, овочеві, трав’яні корми, зернові і варену картоплю. Подрібнені зернові суміші в поєднанні з горохової борошном, макухами, вітамінами і мінералами також будуть хорошим вибором для складання раціону.

Сухий тип харчування зможе бути причиною розвитку копростазу і уповільнення в прирості. Щоб уникнути таких проблем, потрібно надавати тваринам постійний доступ до питної води. До плюсів сухого годування можна віднести економію вашого часу і сил. Не потрібно буде займатися варінням овочів, тягати важезні відра з їжею. Все, що потрібно, це підготувати зерна, змішати інші інгредієнти і згодувати свиням необхідну норму.

Важливою перевагою сухого годування є те, що немає неприємних запахів від екскрементів тварин. А пролежав рік, вони будуть придатні для вживання на території городу в якості добрива.

Загалом, якщо свинарство є вашим бізнесом, то краще за все буде здійснити перехід на сухе годування.

Перед згодовуванням зерна, воно повинно бути підготовлено і перемелене. Це сприяє кращої перетравності. Картопля повинен задаватися виключно після варіння. Перед тим, як згодувати його тваринам, його потрібно очистити від бруду і землі. Вода від варіння картоплі не повинна потрапляти в організм тварин. Деякі кількості коренеплодів повинні згодовуватися сирими. Це робиться для можливості додавання вітамінних добавок.

Як правильно годувати свиней

Зверніть увагу на апетит тварини. Давайте таку порцію, яку здатна з’їсти свиня. Особливо стосується це мешанок, адже вони можуть вкрай швидко скиснути. Якщо свиня запропонований корм є не стала, варто його прибрати і більше не давати. Як джерело білків потрібно згодовувати зернобобові корми, макуха, обрат і т. д.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Як правильно годувати свиней