Правила годування та утримання супоросних маток

Якщо дотримуватися норм правильного годування і належного догляду за поросну матками, можна отримати численний і здоровий приплід. Те, як ви будете годувати своїх маток, залежить в першу чергу від їх вікових, вагових і інших важливих показників. Крім того, потрібно окрему увагу приділяти рівню їх вгодованості.

Зростаючі і дорослі свині повинні отримувати різний харчування. Харчування також по-різному і для свиней, які перебувають в першій і другій половині поросності.

Молоді матки повинні отримувати більше корму, ніж дорослі. Це пояснюється тим, що вони знаходяться в стадії активного росту і розвитку не тільки своїх плодів, а й самих себе.

Перша половина вагітності вимагає меншої кількості поживних речовин, ніж друга. Це тому, що в перші місяці поросності ембріони розвиваються значно повільніше. А ось в наступні місяці спостерігається активне зростання. Саме тому раціон у другій половині необхідно збільшити.

Правила годування та утримання супоросних маток

Протеїн, кальцій, фосфор і вітаміни повинні обов’язково включатися в раціон для правильного розвитку. Неправильне годування може позначитися на уповільненні зростання ембріонів. В результаті фермер ризикує отримати слабке потомство. А іноді можливо і народження мертвих плодів. Ось саме тому вкрай важливо стежити за доброкачественностью яким годують кормів. Уважно стежте за тим, щоб свиням не давали корми, уражені пліснявою, підгнилі або заморожені. Потрібно звертати увагу на належне утримання вітамінів і поживних речовин в раціоні свиней.

Раціон другої половини вагітності повинен включати в себе великий вміст поживних сполук. Практично виключити слід грубі і соковиті корми, давати їх потрібно тільки в маленьких кількостях. Особливо слід виключити з раціону молокогонное корми.

Супоросні свиноматки повинні кожен день бувати на свіжому повітрі. Звичайно, дощ, спека, мороз і інші буйства погоди – не краще час для прогулянок. Щоб уникнути простуд і хвороб, такі вигули краще обійти стороною.

Якщо надавати супоросной свиноматці повноцінне годування і активні щоденні прогулянки, тобто моціон, то можна сприяти гарній вгодованості маток і правильному розвитку приплоду.

Щоб контролювати рівень вгодованості маток, потрібно порахувати масу, які вони набрали за період вагітності. Він повинен приблизно дорівнювати 40-50-ти кілограмів.

Як тільки настав теплу пору року, то можна і потрібно давати свиноматкам вигуляти на пасовищах. Депасовище повинна бути здійснена кожен день до часу прийому корму для того, щоб вони поїдали більшу кількості трави. Оптимальний час для пасіння – це ранок до того, як наступила спека, або післяобідній час вже після спадання спеки. Спека загрожує тварині сонячним ударом, який може спричинити за собою загибель.

Те, скільки по часу повинні пастися свиноматки залежить більшою мірою від якісності пасовища. Гарне багате пасовище сприяє швидкому насиченню тварин. На таких пасовищах вони зазвичай наїдаються від 40-ка до 60-ти хвилин. А ось на більш бідному пасовище тварини можуть перебувати від двох до чотирьох годин. У будь-якому випадку, випасає повинна бути закінчена після того, як матки почали копатися в землі. Покопатися в землі маток дозволяють тільки на знайомих і прибраних територіях.

Правила годування та утримання супоросних маток

На місці випасу неодмінно має бути корито, наповнене водою. До пасіння за годину необхідно згодувати свиням концентрати для найкращого поїдання трави.

Якщо свиноматок пасуть в весняно-літній час, їм необхідно згодовувати свіжу траву в поєднанні з концентратами в загонах. В добу матка повинна отримувати близько 12-ти кілограмів молодої трави.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Правила годування та утримання супоросних маток