Годування гусей

Гусь – це найзручніша в кормовому плані птах, що споживає не тільки сухі і підніжні корми, але також і кухонні відходи. І все ж слід зазначити, що від того, наскільки правильним буде гусячий раціон харчування, залежить дуже багато чого, тому не варто починати розведення гусей, не ознайомившись ці прості вказівки годування.

Годування гусенят

Перший корм гусенята слід дати відразу ж, як тільки вони обсохнуть. Як корм слід використовувати дрібно нарізані варені яйця упереміш з кукурудзяної, пшеничної, або вівсяним борошном. Непоганий добавкою до яєчного раціону служить звичайне пшоно і зелень щавлю, або кульбаби. Раннє годування сприяє швидкому розсмоктуванню залишкового жовтка в шлунках гусенят і подальшого прискорення темпів зростання. Протягом перших 3-х днів гусенят слід годувати не рідше 6 разів на добу, намагаючись при цьому, щоб у них був постійний доступ до чистої питної води. Деякі господарі замінюють воду солодким молоком, що в принципі допустимо, але небажано, оскільки в літню спеку молоко швидко кисне, і споживання його може негативно відбитися на здоров’ї птахів. У міру дорослішання кількість годувань скорочують до 4, а потім і до 1-2 разів.

Годування гусей

Фахівці вважають, що різноманітність кормової бази з першого тижня життя сприяє зміцненню організму гусенят і підвищеного подальшого зростання. Головна умова, яка при цьому слід дотримуватися – це наявність в годівницях виключно свіжого добре подрібненого корму. Складаючи тижневий раціон харчування гусеня, слід розуміти, що він ще не пристосований до проковтування великої грубої їжі, тому годування цільним зерном неприпустимо. Тижневим гусенята дозволяється давати варену картоплю, моркву і буряк, а по досягненню ними місяці – кухонні відходи.

Кращим кормом для старших місячних пташенят вважається вимочений горох, до якого додають варені яйця, зелень, різні крупи і сир. При цьому, процентний вміст сиру в суміші не повинно бути менше, ніж 15%. Маленьких гусенят можна годувати надмірно рідким кормом, який може потрапити в носоглотку і перекрити гусенят дихання, ставши причиною запалення носа і рота і подальшої загибелі.

Гуси – підлітки Починаючи з 1.5 місяців, гусенят у великих фермерських господарствах починають готувати до відгодівлі. Будинки таку підготовку також можна зробити, поступово вводячи в раціон харчування гусей підвищена кількість макухи, сухих і зелених кормів. Після досягнення гусенятами місяці їх можна випускати на вигул. Влітку, гусенят, які споживають велику кількість паші можна годувати не частіше 1-2 разів за день.

Намагаючись отримати в подальшому велику кількість не тільки м’яса, але і яєць слід уникати годування гусей виключно сухими кормами. Гуски-несучки, вигодувані кукурудзою, можуть так сильно заплисти жиром, що перестануть утворювати яйця. Необхідно чергувати корми і по можливості згодовувати гусенята якомога більшу кількість сіна, силосу і коренеплодів.

Дорослі гуси

Годування гусей Доросла птиця повинна споживати не менше 400 грамів сухого корму на добу, а також близько 100 грамів пророщених злаків, морква, натерту на тертці і білковий корм молочного походження. Включення в раціон харчування дорослих самців і самок перерахованих компонентів дозволяє домогтися не тільки значного збільшення у вазі, але і великий несучості.

Годування гусей По завершенню яйценосного періоду кількість кормів можна зменшити, намагаючись використовувати виключно підніжний зелений корм. Отже, ідеальним кормом для гусей вважається кукурудза, зерна пшениці і проса, зелень, а також варені яйця, свіжий сир, молоко і обрат.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Годування гусей