Годування цесарок

Цесарки вимагають практично такий же раціон харчування, як курчата і кури. Однак є все-таки деякі відмінності. Цесарки мають потребу в їжі, яка є більш багатою на білкові речовини. У міру дорослішання птиці його кількість можна зменшити.

У щоденне меню цесарок необхідно включати злакові культури, кукурудзу і пшоно. Також їх можна підгодовувати свіжим сиром або підмішувати в їжу сухе молоко.

Тільки що вилупилися цесарята в перші дні життя повинні харчуватися сумішшю варених яєць з пшеничною кашею. Крім того, в цей період їм можна підсипати пшоно, проте воно повинно бути дуже дрібного помелу. Через тиждень молодняк може приступати до поїдання зелені.

Перед тим як давати її в якості пташиного корму зелень слід подрібнити. Вони будуть раді поласувати кульбабами, капустяним і конюшини, а також всілякої травою.

Годування цесарок

Раціон харчування дорослих особин повинен складатися, як правило, з овочів і її бадилля, сіна і навіть залишків їжі. Перед тим як годувати цесарок всі інгредієнти слід дрібно порізати. Крім того, птах не відмовиться від кукурудзяного листя і кормових буряків, а також від турнепсу.

Цесарку можна годувати і комбікормом, який призначений для домашніх курей. Для того, щоб птах мала достатній приріст ваги необхідно правильно розрахувати потрібну кількість корму.

Щоб цесарка набрала вагу в 1 кілограм, вона повинна з’їсти приблизно 3,5 кілограма комбікорму. Доросла птиця не особливо перебірлива в їжі. Їй слід в день давати всього 50 грамів подрібненої зелені і 150 грамів комбікорму. Цього їй буде цілком достатньо.

Варто враховувати, що птицю необхідно годувати різноманітною і збалансованою їжею. Іноді зернові культури можна замінити на овочі, каші або навіть харчові залишки. Цесарка також із задоволенням може з’їсти рибу або м’ясо.

Вигідніше за все розводити цесарок на території, де в окрузі є луки. Так як можна значно заощадити на кормі, випускаючи птицю на пасовища. При цьому їх краще обгородити досить високим парканом, щоб жвава цесарка не втік, перелетівши його.

Годування цесарок

Також варто пам’ятати про те, що птах потребує і в мінеральних кормах. Для цього використовують черепашки, які перемелюють на порошок. Через нестачу мінералів її кістки стають крихкими і ламкими. Крім того, для цесарок має велике значення крупний пісок і гравій. При цьому їх слід забезпечувати необхідною кількістю золи. До всього цього можна додати крейду.

Цесарок годують, як правило, 3 рази в день. За один рік життя дорослий птах може з’їсти до 32 кілограмів комбікорму, не рахуючи інших складових. На одну цесарку в рік припадає близько 12 кілограмів свіжої зелені, а також 2 кілограми мінералів. Якщо у господарів є можливість випускати їх на пасовища, то кількість зернових культур можна зменшити в значній мірі.

Категорично не рекомендується давати птахам зіпсовані овочі, зелень і неякісні корми. Через це вона може захворіти.

У холодну і сиру погоду цесарка дають розчин марганцівки. Так як вони не люблять подібні метеорологічні умови і часто страждають від шлунково-кишкових захворювань.

Годувати птицю зерном необхідно 2 рази на день. Найкраще робити це в ранковий час і ввечері. Днем їй можна дати зелень або овочі. Також рекомендується, щоб їжа була вологою. Не слід в годівницю висипати всю їжу відразу. Необхідно почекати поки птах з’їсть першу порцію, а потім висипати другу.

Також потрібно стежити за тим, щоб в поїлки завжди була чиста вода. При цьому змінювати її варто кілька разів на день. Добавки, такі як крейда, гравій, зола і пісок слід розміщувати в окремих ємностях.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,50 out of 5)

Годування цесарок