Зміст каченят в клітинах

Зміст каченят в клітинах

З давніх часів людина полює. Це необхідно, для підтримки життєвих сил людського організму. Також з м’ясом організм збагачується необхідними вітамінами, амінокислотами і білками, які витрачаються з енергією. Роками людство вдосконалює методи і варіанти змісту в домашніх умовах птахів і тварин.

Технологія розведення качок не просте. Зважившись містити качок, пам’ятайте, важливим є питання догляду за каченятами. Адже від цього залежить і збереження, і ріст молодняку. Існує підлогове утримання качок, а також вміст у клітинах. Розглянемо питання розведення каченят більш сучасним методом – вміст у клітинах.

Зміст каченят в клітинах

Мал. 1 Клітка з сітчастою підлогою

Одним з поширеним способом утримання каченят в клітинах є клітина має сітчастий підлогу.

Розглянемо переваги даних клітин. Якщо підлогу сітчастий, дуже зручно прибирати качиний послід, оскільки під сіткою розташований піддон, в який постійно потрапляє намет, і який дуже зручно виносити пташників. Адже прибираючи посліду вони не турбують качок. При цьому послід збирається пару раз в день скребком, і без проблем викидається. В цьому випадку утятніке буде чисте повітря, що сприятиме правильному розвитку каченят.

Система годування

Утримуючи каченят в клітинах, годівниці розміщують із зовнішнього боку. Через спеціальні отвори каченята мають доступ до корму і пиття. При такому розміщенні годівниць під час їжі корм каченятами не розкидається. А також він не змішується зі сміттям. Завдяки цьому корм економиться. Спочатку каченят годують комбікормом. А в подальшому годують відповідно до віку і потребам породи.

Система напування

Каченят можна поїти з допомогою ніпельного способу напування. Він прекрасно підходить утятам, і вони із задоволенням п’ють з них воду. Розвісьте 10-ти літрові каністри з водою, і каченята на довго її вистачить. Маленькі каченята завдяки цьому способу напування будуть постійно пити чисту воду, що в подальшій їх життя принесе відмінний результат.

Зміст каченят в клітинах

Мал. 2 Напування каченят

Коли каченята підростають їх переводять в приміщення побільше, а клітини заповнюють новим молодняком. Перед зміною каченят клітку необхідно продезінфікувати. Для дезінфекції краще використовувати вапно.

Зміст каченят в таких умовах завжди дає з часом прекрасний результат.

Переваги кліткового утримання каченят: – комфорт каченят; – зручна і швидка прибирання качиного посліду; – каченята завжди будуть сухими; – економія корму; – чисте повітря де стоять клітки.

Питання утримання птахів в клітках: – Рівень освітленості; – Забезпечення вентиляції в утятніке; – Способи годівлі каченят; – Контроль вологості; – Порода, збір груп для клітин.

З цього стає зрозуміло, що розведення качок є не простим завданням. Вона вимагає необхідних навичок, умінь, і природно грошових витрат.

Для продуктивного змісту, пташника необхідно враховувати такі дані: – кількість каченят в клітці: розраховується в середньому 300кв. см. на 1 птицю; – оптимальні розміри клітини: оптимальною вважається клітка 70х50см на 10 каченят. – розміщення та кількість напувалок і годівниць в клітці, які розраховують в залежності від кількості голів в клітці. – розміри осередків.

Слід враховувати і висоту клітини, птиця повинна могти, не нагинаючись вставати на повний зріст. Клітка повинна розміщуватися в теплому приміщенні або утятніке. Качатам має бути в ній тепло, вони не повинні збиватися в купки для зігріву. Що б правильно підібрати висоту клітини необхідно враховувати породу птиці. Найоптимальніша висота клітки 30-40см.

Зміст каченят в клітинах дозволяє набагато ефективніше використовувати площу приміщення, ніж при підлоговому розведенні каченят.

Зазвичай каченят в клітинах містять до 25 днів. Після кількість каченят в клітці необхідно зменшити. В середньому вважається оптимальним зміст 6-10 качок в клітці.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Зміст каченят в клітинах