Приміщення для кроликів

Найкраще тримати кроликів в спеціальних клітинах, це дозволить повністю контролювати все життя кроликів і додасть легкість за їх доглядом. Для того щоб створити для тваринного відповідну клітку, яка буде підходити для його перебування можна взяти діжки або навіть ящики і трохи їх пристосувати для житла.

При цьому варто відзначити, що краще за все створити більш підходящу для проживання клітку. Таку можна купити, або зробити самостійно.

Клітка для кролика

Для початку, перед тим як визначитися з кліткою і її розміром, необхідно подивитися на породу своїх кроликів і їх максимальні розміри. Наприклад для середнього кролика (мається на увазі не величезних розмірів, по типу Сірих Велетнів) підійде в середньому клітку сторонами по 60-70 см, а висоти достатньо буде і 50. Для самки можна збільшити довгу сторону на 15 см.

Приміщення для кроликів

В одній стороні клітини необхідно встановити двері, а сама сторона в свою чергу повинна бути з дротяної сітки. При цьому, дуже важливо, щоб сітка була досить великою, для того щоб усередині було досить видно, але при цьому варто робити і з такого розрахунку, щоб молодняк після народження не мав можливості вилізти назовні. Ще одна небезпека, яка може підстерігати кроликів – щури. Вони також не повинні мати можливість пролізти всередину, так як вони є одними з найнебезпечніших і найперших ворогів для цих тварин. Вони можуть з легкістю не тільки загризти молодняк, а й накинутися і вбити навіть велику особина.

Що стосується облаштування всередині клітини, то для самців в цьому немає ніякої практичний необхідності, а для самок, необхідна тільки місце для гнізда, під час окролу. Для такої потреби вистачить не більше чверті клітини. Там можна встановити невелику фанерну ширму, з круглою прорізом, через яку самка буде проникати всередину. Гніздо необхідно закрити з усіх боків фанерою. Для того щоб спостерігати за тим, що відбувається, можна зробити для себе спеціальну дверку.

Економія місця і проблеми пов’язані з цим

Найчастіше, через те що клітини для кроликів досить об’ємні, виникає постійний питання з економією місця, тому клітини часто ставляться в кілька рядів. При таких складних конструкціях, необхідно звернути особливу увагу на таку проблему, як сеча з верхніх клітин, яка може проникати в нижні. Для герметизації низу клітин, можна використовувати все що вам завгодно, виходячи з можливостей. Бувають випадки, коли заводчики просто набувають для себе дорого клітини в яких є вмонтований стік для сечі. Дно можна покрити маслом або цинком, щоб сеча не вбиралася.

Приміщення для кроликів

Будь-кролик, сам по собі є дуже охайним, тому в пріоритеті стоїть чистота в його приміщенні. Крім того, що тварина самостійно підтримує чистоту в своєму приміщенні, найчастіше практично всі мочаться тільки в одному місці (найчастіше в кутку), а є навіть ті, які і вторинні відходи травлення залишають там же. Під час догляду за твариною необхідно врахувати такий нюанс, і в тому кутку потрібно підстелити більше підстилки, що стане добре вбирати вологу. Найкраще для таких цілей вибрати торф.

Клітка в обов’язковому порядку повинна знаходиться в місці, яке повністю захищене від протягів і вогкості. Крім усього іншого, приміщення в якому буде розташовуватися “будинок” для кроликів, повинен бути достатньо освітленим, з хорошим поширенням повітря по приміщенню. У холодну пору року оптимальна температура для розведення і життєдіяльності тварин не повинна бути нижче семи градусів за Цельсієм.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Приміщення для кроликів