Вірусний гепатит каченят

Гостре захворювання, що вражає печінку носить назву вірусного гепатиту. Це захворювання викликає високу смертність серед молодняку, що завдає сильного економічного збитку господарству. Смертність маленьких каченят від захворювання гепатитом в середньому становить від 30 до 95%. Каченята, які перенесли захворювання потім відстають у рості, розвитку. Через це порушується племінна робота і частково втрачається продуктивність.

Збудник захворювання є вірус. Захворювання на вірусний гепатит не страшний гусям, курям, дорослим особинам, гризунам, приматам, вівцям, людям, зміям, коням. Вірус захворювання стійкий до впливу зовнішніх факторів. Він може зберігатися протягом 60 днів на крилах каченят.

Вірусний гепатит каченят

Мал. 1 Каченя, вражений вірусним гепатитом

Захворюванню піддаються тижневі каченята. Каченята постарше, а також дорослі особини не піддаються захворюванню. Через добу після захворювання вірус виходить разом з послідом. Перенесли вірус каченята можуть бути вірусоносіями протягом від 300 до 650 днів. Молодняк може заразитися в природних умовах поїдаючи заражений корм або випиваючи воду. Заразитися каченята також можуть і аерогенним шляхом. В господарство захворювання може потрапити різним способом: транспортом, з тарою, різним інвентарем.

Симптоми захворювання

Прояви вірусу починається раптово, різко і характеризується такими особливостями:

– дуже швидко поширюється;

– висока смертність.

Існують фактори, які негативно впливають на перебіг хвороби:

– твердість молодих каченят;

– вогкість і протяги в утятніке;

– низька температура в утятніке.

Перебіг захворювання

Що потрапив в організм вірус розноситься по всьому тілу. У момент захворювання вірус концентрується в печінці і крові. З протіканням часу концентрація вірусу в печінці збільшується, викликаючи тим самим її глибокі поразки.

Ознаки хвороби

Найчастіше перебіг захворювання носить гостру форму. Характерні симптоми:

– зниження апетиту;

– сильна сонливість;

– каченята малорухливі;

– при русі порушена координація;

– каченята відстають у розвитку.

Додаткові симптоми, які можуть проявлятися: пронос, риніт, кон’юнктивіт. Через пару годин після прояву симптомів захворювання у каченят можуть початися судоми. Вони можуть впасти на спинку або пліч. Якщо спостерігаються такі ознаки за пару годин такої каченя загине.

У каченят віком 3-4 тижні зустрічається хронічна форма хвороби. Триває вона від 10 до 20 днів. Перша ознака захворювання – пронос. Молодняк мало рухається. У деяких особин з’являються пухлини суглобів лап.

Лікування

Хворим утятам додають лікарські засоби в корм і питво. Також слід проводити регулярну дезінфекцію.

Боротьба із захворюванням і профілактика

Головним питанням для профілактики хвороби є дотримання основних правил по утриманню, догляду, годівлі птиці. Також важливо виконати всі ветеринарно-санітарних вимог для попередження заносу вірусу. Заборонено завезення яєць, відтворених від качок на неблагополучних фермах. Необхідно двічі дезінфікувати яйця качок, які потрапляють на інкубацію. Заборонено перетримка каченят в інкубаторі. Його постійно необхідно очищати і дезінфікувати. Ретельно готують пташники перед прийомом нових каченят. Також важливим при профілактиці хвороби є забезпечення каченят повноцінним харчуванням і створення правильних умов їх утримання.

Якщо в господарстві виявлено вірусний гепатит на нього накладається карантин. З господарства заборонено вивозити яйця, качок. Хвору птицю відокремлюють від здорової. В якості профілактики використовують вакцинацію качок.

Вірусний гепатит каченят

Мал. 2 Вакцина проти вірусного гепатиту каченят1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Вірусний гепатит каченят