Догляд за сукрольних кролиця

Вагітність, як невід’ємна частина відтворення кроликів триває приблизно близько 30 днів. Догляд в період сукрольності кролиць має виняткове значення, в тому випадку якщо має місце необхідність отримати здорове потомство, нормальний розвиток плода, зберегти здоров’я самки і звести до мінімуму можливість до викидня.

Режим

У цей період кролиця потребує особливого режимі харчування. Годування має відбуватися в строго певний час, регулярно. Таким чином, завдяки графіку харчування можна скоротити зайве занепокоєння, а також знизити навантаження на травний тракт. Для того щоб у вас в підсумку вийшло тільки якісне потомство, необхідно пропонувати своїм тваринам тільки високоякісні корми. Ні в якому разі в якості їжі для сукрольних кролиць можна використовувати ні промерзлий ні має цвіль корм. Такі корми з легкістю можуть нашкодити кролиці і викликати не тільки різні захворювання, але і навіть аборт.

Догляд за сукрольних кролиця Приблизно за 7-10 днів, безпосередньо до окролу, необхідно поступово зменшувати порцію трави або сіна. Не варто змушувати нервувати кролицю зайвий раз, це може посприяти до різких стрибків, через що вона може вдаритися животом, що в свою чергу призведе до ударами, неправильного розвитку плода або до аборту. Якщо виникне ситуація, коли потрібно перенести кролицю, робити це необхідно максимально обережно. Однією рукою необхідно взяти кролицю за холку і перенести куди потрібно.

Подальша підготовка

Клітини чистяться не пізніш як через 2 тижні до окролу. Потім необхідно провести дезінфекцію клітини та інвентарю, і дати деякий час для просушування. Після потрібно вистелити стружкою дві третини клітини. У тому випадку якщо немає можливості отримати стружку, то в принципі можна використовувати сіно.

Гніздо буде влаштовано найближчим часом, як тільки клітина буде заповнена стружкою. Варто відзначити дуже важливий момент. Бувають такі моменти, коли сама самка зовсім не збирається облаштовувати гніздо, в такому випадку заводчик повинен самостійно це зробити. Необхідно спочатку облаштувати його за допомогою тирси і сіна, а далі, необхідно дуже акуратно нащіпать пуху з кролиці і помістити його в гніздо. Необхідно після цього з особливою ретельністю спостерігати за самкою, щоб вона не розкидала своїх дитинчат по всій клітці.

Догляд за сукрольних кролиця У кроликів, як і самки, постійно повинна бути свіжа хороша вода. Тому у випадку з автопоїлки, необхідно постійно зливати застояну воду. Відзначено, що часто окроли відбуваються саме вночі. У випадку з фермою і масового окрола, необхідно в обов’язковому порядку встановити цілодобове спостереження. Середній пологи зазвичай не викликає ніяких складнощів і триває приблизно від 10 до 60 хвилин.

По закінченню окрола, самка оближе своїх кроленят, і обережними рухами буде акуратно проштовхувати їх до гнізда, де вже нагодує їх. Якщо кролиця цього не зробила, необхідно перевірити чи все гаразд саме гніздо і поправити його, потім самостійно перенести туди кроликів. Бувають випадки, коли кролиці їдять немовлят, таких самок необхідно відразу вибраковувати, тому як такі випадки будуть повторюватися.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Догляд за сукрольних кролиця