Зміст цесарок

Як відомо природне середовище проживання цесарок відрізняється теплим кліматом. Вони вважають за краще жити в степах з невеликими заростями, також вони себе прекрасно почувають на лісистих місцевостях з відкритими полянами. Їх можна зустріти в горах, де є досить рослинного покриву для їх прожитку. Хоч цей птах і теплолюбива вона добре приживається і в більш холодних країнах. Крім того, цесарки відмінно звикають до домашніх умов.

Незважаючи на те, що птах любить відчувати себе вільно і безперешкодно розгулювати на природі вона прекрасно може жити і в пташнику. Однак її все-таки необхідно випускати на прогулянки на поля або луки. На ніч птицю обов’язково слід заганяти назад в сарай. В іншому випадку вона стане ночувати на деревах і може здичавіти.

Зміст цесарок

Для утримання цесарок не потрібно будівництво нового пташника. Приміщення, призначене для курей, цілком підійде і для них. При цьому їх можна розмістити в одному загоні, так як цесарка миролюбна птах вона без проблем уживається з сусідами. Даний вид птахів має досить великі розміри, тому їх кількість необхідно розрахувати виходячи з площі приміщення. На 1 метрі квадратному можна поселити 2-3 цесарки.

Зміст птахів в літню пору

З настанням тепла цесарок можна випускати на вигули. Так звані пасовища рекомендується обгородити. Для цього можна використовувати металеву сітку. Її висота повинна бути не менше 2 метрів. Це робиться для того, щоб птах не втекла. При цьому варто враховувати, що вони вміють хороше літати. Тому пір’я, розташовані на крилах, слід обрізати приблизно на 5-6 сантиметрів. Дана процедура виконується один раз в сезон.

Влітку, коли вже зовсім тепло і вночі не буває холодно, цесарок можна цілу добу містити на вулиці. На цей час необхідно сідала розмістити там же.

Годівниця для птахів повинна бути відповідного розміру, щоб одночасно могли харчуватися все цесарки. Крім того, в поїлки постійно повинна бути чиста вода. Її слід міняти кілька разів на день.

Якщо немає можливості виділити територію спеціально для пасовища цесарок можна випускати на прогулянки навіть в город. Так як це дуже культурна птах, вона не зазіхне на урожай. При цьому вона не розгребе грядки. Цесарки працюють як прекрасні знищувачі бур’янів і всіляких шкідників.

Зміст цесарок

На вигулі цесарки, як правило, триматися групою. Птахи швидко звикають до господарів. Можна сказати, що вони прекрасні сторожа. Варто тільки з’явитися у дворі сторонній людині вони тут же піднімають крик.

Зміст цесарок в зимові місяці

В цей час їх необхідно утримувати в теплому і сухому приміщенні. При цьому воно повинно бути добре вентильованими. У пташнику повинна бути постійна температура приблизно 18-20 градусів. Для підстилки на підлогу можна насипати суху траву або тирсу. Забиратися в приміщенні необхідно 1 раз на місяць. Світловий день може тривати 14 годин або навіть довше. Сідала можна облаштувати прямо на підлозі або на висоті 50-60 сантиметрів.

У природі цесарки утворюють пари. У домашніх умовах їх необов’язково містити попарно. Одного самця на 3-4 самки буде цілком достатньо.

Годувати даний вид птахів необхідно 3 рази на добу, як взимку, так і влітку. Найкращий час для годування це 6 годині ранку, 12 годин дня і 18-ї години вечора. Щоб вага птиці постійно був в нормі, її слід зважувати 1 раз на місяць. Так як вони можуть передати і швидко жиріти. За рік доросла особина може з’їсти близько 33-36 кілограмів зернових культур. При цьому необхідно стежити, щоб в раціоні харчування містилися продукти багаті вітаміном А.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Зміст цесарок