Перепели в квартирі

Перепели в квартирі

В Японії, де вперше одомашнили дикого звичайного перепела, існує повір’я, що клітка з перепелом, що знаходиться в квартирі приносить в сім’ю здоров’я, благополуччя і процвітання. Там прийнято щоранку починати зі свіжого сирого яйця свого домочадця, а ввечері дякувати птицю за дари.

Все частіше і частіше і в нашій країні можна зустріти перепелів в міській квартирі і на це є об’єктивні причини. По-перше, догляд за перепелами нічим не відрізняється від такого за будь-якими іншими домашніми птахами: їм необхідно тепло, світло, повноцінне харчування і гігієна житла. По-друге, кожен день самка перепела приносить по одному яйцю, яке можна споживати в їжу і яке містить величезну кількість вітамінів, мінералів, і амінокислот. У сім’ях, де є діти-алергіки, перепелині яйця – це незамінний продукт, тому мати домашню “перепелиних міні-ферму” вирішується все більше сімей.

Правила утримання перепелів у квартирі мало чим відрізняються від таких в перепелятника. Основним питанням у початківців пташників є питання, куди поставити клітку, щоб і перепелам було комфортно, і домочадцям не заважало. Тут варіантів може бути багато. Єдине, що варто пам’ятати, ніколи клітку з птахами не ставте в дитячу кімнату і в спальню.

Розглянемо кілька варіантів розміщення клітини з перепелами в квартирі.

1. Клітку можна помістити у ванній кімнаті. Плюси даного розміщення полягають в тому, що буде матися постійний доступ до води, що полегшує процес прибирання в клітці, ванна має хорошу вентиляцію і добре опалюється. Крім того, підлога у ванній зазвичай покрита плиткою, з якої легко можна зібрати те сміття, яке неодмінно насипле від клітини. Мінус полягає в тому, що птахам для комфортного існування необхідна наявність світла в денний період часу, а тому світло у ванній кімнаті можна буде вимикати протягом дня. І якщо хтось із домочадців через забудькуватість світло таки вимкне, перепел перестане нестися.

2. Клітку розміщують в коридорі в стінній шафі. З плюсів можна відзначити лише той факт, що птахи будуть більш-менш ізольовані від основних кімнат квартири, і в меншій мірі будуть заважати своїми криками. Однак гостро постає питання вентиляції. Виникає необхідність облаштування примусової вентиляції, яку необхідно продумати і організувати так, щоб перепела в результаті не опинилися під сквозняком, який смертельний для цих птахів.

3. Клітку розміщують на кухні. Там тепло, ізольовано від основних кімнат, поруч знаходиться джерело води, необхідний для прибирання в клітці. Але і тут необхідно стежити, щоб клітина не стояла на протязі і під прямими сонячними променями.

Ще один фактор, який необхідно враховувати перед тим, як заводити перепелів в квартирі, забезпечення птахів достатньою кількістю тепла, тому що перепела характеризуються підвищеною теплолюбні. Однак тут все просто: в процесі життєдіяльності доросла птахів виділяє в навколишнє середовище велику кількість тепла з організму. Тому досить просто накрити клітку щільною тканиною і птиці зможуть обігрівати себе самі.

Варто пам’ятати про забезпечення пернатих друзів якісним повноцінним різноманітним харчуванням. Перепели дуже чутливі до якості їжі і можуть перестати нестися при нестачі тих чи інших вітамінів, мікроелементів і амінокислот.

І останнє, про що слід пам’ятати. Якщо разом з вами проживає хижа тварина (кішка, тхір, щур, собака), то клітку необхідно розташовувати в місці, максимально недоступному для них.

А в іншому догляд за перепелами такий же, як і за хвилястими папужками.

Перепели в квартирі1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Перепели в квартирі