Саксонська породи качок

Саксонська порода була створена Альбертом Францем в 30-х роках минулого століття в Німеччині. Його метою було отримання птахів м’ясо-яєчної спрямованості і високої продуктивності. Для гібридизації він використовував породи Руан, синю Поморського та німецьку різновид пекінської.

Саксонська породи качок

У 1934 році він продемонстрував нову породу на шоу-виставці в Саксонії. Однак, що почалася Друга світова війна, мало не поклала кінець існуванню саксонських качок. Практично все поголів’я за ці роки було винищено. Після закінчення війни Франц заново почав роботу з розведення цих птахів. Він взяв за основу залишилися особин, а також ті самі породи, які використовувалися для схрещування спочатку.

У 1957 році саксонська качка стала самостійною породою в Німеччині, а в 1982 отримала цей статус в Англії. Вона знайшла широке поширення в Європі, а в 1984 році була завезена в США на фермерське господарство, яке займається розведенням домашніх птахів. У 2000 році порода була прийнята в Американську Асоціацію птахівництва і отримала Стандарт Досконалості.

Екстер’єр.

Саксонська породи качок

Птахи цього різновиду мають красивим забарвленням оперення, яке не змінюється після линьки. Забарвлення голови і область шиї селезня – сіро-синя зі сталевим блиском, основа якої довершує кільце білого кольору. Груди – коричнево-руда, інші частини тіла світло-сірого кольору. Крила мають синій відтінок і сталевий відлив.

У самок оперення палевого кольору. Біля очей проходять білі лінії. Більш широка біла смуга є на шиї і нижньої області тулуба. Голова качок велика, кілька овальної форми. Шия середньої товщини, трохи вигнута вперед.

У птахів довге, широке тулуб, з округлою випирає грудьми. Дзьоб помаранчевий, з коричневим відтінком. Ноги оранжевого або червоно-оранжевого кольору. Порода має гарну продуктивністю. Це досить важкі птиці. Жива вага селезня коливається від 3 000 до 3 500 г. Качки важать трохи менше – від 2 600 до 3 100 г. Серед інших порід молодняк відрізняється особливою скоростиглістю. У 3-4 місяці качки вже готові до запліднення. До восьмому тижні вони набирають приблизно 2 кг живої ваги.

Переваги розведення саксонських качок.

Несучість у птахів на висоті. В середньому за рік качка відкладає 190-240 яєць. Яйця великого розміру – 70-80 рр. Шкаралупа має білий або синьо-зелений відтінок. Качки сідають на яйця в 20-тижневому віці. Виживання серед пташенят і молодняка висока. Це дозволяє практично без втрат і за короткий час виростити велике поголів’я саксонських качок. Дуже рано за кольором оперення пташенят можна визначити їхню стать.

Саксонська породи качок

У них нежирне, темне, смачне м’ясо. Порода відрізняється дружелюбністю і прекрасно уживається з іншими птахами. Селезні не влаштовують бійок між собою або іншими породами. При цьому вони дуже галасливі і активні, тому для їх утримання необхідно виділити простору територію. В цілому їх розведення не викликає труднощів. Вони можуть харчуватися травою, шкідниками і комахами, яких знаходитимуть в саду або на пасовище.

Порода вважається витривалою, качки відмінно витримують і спеку, і холод. Сирість не люблять, тому в приміщення, де вони містяться, слід покрити підлогу вологоємним матеріалом, організувати сухий настил і штучну вентиляцію. Саксонські качки прекрасно підходять для розведення на невеликих фермерських господарствах та присадибних ділянках. Вони легко пристосовуються до будь-якого клімату і умов утримання.

Прийнявши рішення зайнятися вирощуванням цієї породи, необхідно вивчити їх особливість, темпи зростання, продуктивність, несучість. Для зграї слід вибирати енергійних, міцних особин без відхилень від стандарту.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Саксонська породи качок