Саксонська породи качок

Саксонська породи качок

Саксонська порода була створена Альбертом Францем в 30-х роках минулого століття в Німеччині. Його метою було отримання птахів м’ясо-яєчної спрямованості і високої продуктивності. Для гібридизації він використовував породи Руан, синю Поморського та німецьку різновид пекінської.

Саксонська породи качок

У 1934 році він продемонстрував нову породу на шоу-виставці в Саксонії. Однак, що почалася Друга світова війна, мало не поклала кінець існуванню саксонських качок. Практично все поголів’я за ці роки було винищено. Після закінчення війни Франц заново почав роботу з розведення цих птахів. Він взяв за основу залишилися особин, а також ті самі породи, які використовувалися для схрещування спочатку.

У 1957 році саксонська качка стала самостійною породою в Німеччині, а в 1982 отримала цей статус в Англії. Вона знайшла широке поширення в Європі, а в 1984 році була завезена в США на фермерське господарство, яке займається розведенням домашніх птахів. У 2000 році порода була прийнята в Американську Асоціацію птахівництва і отримала Стандарт Досконалості.

Екстер’єр.

Саксонська породи качок

Птахи цього різновиду мають красивим забарвленням оперення, яке не змінюється після линьки. Забарвлення голови і область шиї селезня – сіро-синя зі сталевим блиском, основа якої довершує кільце білого кольору. Груди – коричнево-руда, інші частини тіла світло-сірого кольору. Крила мають синій відтінок і сталевий відлив.

У самок оперення палевого кольору. Біля очей проходять білі лінії. Більш широка біла смуга є на шиї і нижньої області тулуба. Голова качок велика, кілька овальної форми. Шия середньої товщини, трохи вигнута вперед.

У птахів довге, широке тулуб, з округлою випирає грудьми. Дзьоб помаранчевий, з коричневим відтінком. Ноги оранжевого або червоно-оранжевого кольору. Порода має гарну продуктивністю. Це досить важкі птиці. Жива вага селезня коливається від 3 000 до 3 500 г. Качки важать трохи менше – від 2 600 до 3 100 г. Серед інших порід молодняк відрізняється особливою скоростиглістю. У 3-4 місяці качки вже готові до запліднення. До восьмому тижні вони набирають приблизно 2 кг живої ваги.

Переваги розведення саксонських качок.

Несучість у птахів на висоті. В середньому за рік качка відкладає 190-240 яєць. Яйця великого розміру – 70-80 рр. Шкаралупа має білий або синьо-зелений відтінок. Качки сідають на яйця в 20-тижневому віці. Виживання серед пташенят і молодняка висока. Це дозволяє практично без втрат і за короткий час виростити велике поголів’я саксонських качок. Дуже рано за кольором оперення пташенят можна визначити їхню стать.

Саксонська породи качок

У них нежирне, темне, смачне м’ясо. Порода відрізняється дружелюбністю і прекрасно уживається з іншими птахами. Селезні не влаштовують бійок між собою або іншими породами. При цьому вони дуже галасливі і активні, тому для їх утримання необхідно виділити простору територію. В цілому їх розведення не викликає труднощів. Вони можуть харчуватися травою, шкідниками і комахами, яких знаходитимуть в саду або на пасовище.

Порода вважається витривалою, качки відмінно витримують і спеку, і холод. Сирість не люблять, тому в приміщення, де вони містяться, слід покрити підлогу вологоємним матеріалом, організувати сухий настил і штучну вентиляцію. Саксонські качки прекрасно підходять для розведення на невеликих фермерських господарствах та присадибних ділянках. Вони легко пристосовуються до будь-якого клімату і умов утримання.

Прийнявши рішення зайнятися вирощуванням цієї породи, необхідно вивчити їх особливість, темпи зростання, продуктивність, несучість. Для зграї слід вибирати енергійних, міцних особин без відхилень від стандарту.
Саксонська породи качок