Дзеркальна порода качок

Дзеркальна порода з’явилася в результаті гібридизації хакі-Кемпбелл і пекінських качок з місцевими видами. Її вдалося вивести в п’ятдесятих роках XX століття селекціонерам з Кучинського птахорадгоспу Московської області. Головною метою було отримати качок з високою життєздатністю і м’ясом чудової якості. Тому піддослідних особин містили в суворих умовах, при низькій температурі і відбирали птахів з високим рівнем продуктивності.

Характерні риси дзеркальних качок.

Дзеркальна порода качок

Ця порода носить назву завдяки темно-синього дзеркального відбиття оперення на крилах. Основне забарвлення птиці – світло-коричневий. Голова і шия селезня має чорно-коричневий відтінок з сильним зеленим відливом, облямована білим нашийником. Дзьоб жовтувато-зелений, який закінчується чорним кольором.

Качки відрізняються більш світлим кольором оперення, часто зустрічаються особини з практично білим забарвленням. Голова і шия жовтого забарвлення, крила майже білі, з блискучим синім відливом. У самок дзьоб сизий або світло-коричневий.

Ноги птахів мають помаранчевий колір і середню довжину. Тулуб валікоподобной форми, досить широке і довге. Голова також швидше овальна, ніж кругла. Шия недовга, трохи вигнута. Спина широка, спереду злегка піднесена. Груди у дзеркальних качок округла і трохи видається вперед. Для цієї породи характерна відсутність кілеобразного освіти. Крила добре прилягають до тіла. Хвіст вузький і короткий.

Дзеркальні качки вважаються однією з найпродуктивніших видів серед м’ясо-яєчних порід. Забезпечивши їх належним доглядом і правильно збалансованим харчуванням можна домогтися гарної плодючості. Ця порода відрізняється непоганою яйценоскостью і високими показниками виживаності серед пташенят, швидким дозріванням молодняка.

М’ясо цієї птиці нежирне, м’яке і смачне. Маса селезня досягає 3 000-3 500 г, качок 2 800-3 000 м До двох місяців каченята набирають вагу близько двох кг. Їстівна частина туші становить 64%.

Яйцекладка у качок починається з 5 місяців. Одне яйце в середньому важить 80 г. За 9 місяців можна зібрати 115-130 яєць. У деяких випадках несучки приносять до 200 штук на рік. Зазвичай кладка починається в березні і закінчується в липні, але іноді виникає в інші місяці. Дзеркальні качки відмінні квочки, вони добре висиджують яйця і піклуються про пташенят.

Умови утримання качок.

В цілому птиці цієї породи рухливі, невибагливі, міцні. Але, незважаючи на всі позитивні моменти розведення, дана порода не набула великого поширення серед заводчиків. Дзеркальних качок в невеликих кількостях можна зустріти в господарстві у птахівників-любителів.

Дзеркальна порода качок

Хоча ця порода відрізняється витривалістю, необхідно стежити, щоб температура в пташнику не опускалася нижче 0 ° С. Найбільш вигідний спосіб вирощування дзеркальних качок – використання вільного вигулу. Зручно, якщо поруч з ділянкою є ставок. Це дозволить заощадити на кормах і сприяє повноцінному розвитку молодняка. Раціон цієї породи качок в літній сезон повинен практично наполовину складатися з різного виду трав. У ставку вони харчуються ряскою та іншими водоростями.

Залежно від того, в яких цілях вирощуються птиці (для отримання м’яса чи яєць) необхідно підібрати інтенсивність і склад годування. Вранці зграя виганяється на вигул до водойми, де знаходить собі їжу. До обіду качки заганяються в пташник для отримання харчування, збагаченого необхідними для набору ваги компонентами. Потім знову випускаються на ставок. Увечері, після загону їх знову слід погодувати. Бажано робити це в один і той же час. Через деякий час дзеркальні качки звикають до такого режиму і самостійно приходять в загін щоб погодувати і переночувати.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Дзеркальна порода качок