М’ясо качок

Сьогодні, на наші столи зазвичай потрапляє м’ясо домашніх мускусних качок. На пташиний ринок потрапили вони зовсім недавно. Але незважаючи на це, дуже швидко стали популярними. Зараз, більшість фермерських господарств займаються розведенням саме мускусною породи качок.

Однак і інші породи качок, які походять від крякви, не втрачають своєї популярності в приватних фермерських господарствах. Смакові особливості м’яса, а також поведінку таких порід качок, зазвичай трохи відрізняються від мускусних порід качок. Однак саме їх м’ясо служить джерелом для приготування багатьох смачних рецептів з качатина. Приклад страви з качатина дивись на рісунке1.

Мясо качок

Рис.1 Блюдо з качки

Адже здавна відома користь качиного м’яса. І з огляду на деякі особливості і складності вирощування качок, їх м’ясо не перестає цінуватися і сьогодні. Але ж ця любов до качатина не є випадковою, оскільки в м’ясі качок багато корисних властивостей.

Особливості складу м’яса

У качиному м’ясі міститься величезного кількість кровоносних судин. Саме з цього його відносять до темним м’ясних сортам. На відміну від інших сортів м’яса птахів, у качатини більш жорсткі волокна. Завдяки цьому качатина є корисною людям страждаючим недокрів’ям або різними захворюваннями нервової системи.

Переваги

Качине м’ясо, як будь-яке м’ясо водоплавних, є дуже жирним. Оскільки більша частина цього жиру знаходиться в шкірі, видаливши її, качине м’ясо стане дієтичним. Жир містить багато кислот. А вони в свою чергу є прекрасним помічником для лікування серцево-судинної системи. Також вони покращують роботу мозку, сприяє очищенню організму.

М’ясо також складається з багатьох різних вітамінів, мінералів: вітаміни групи В, а також вітаміни К, А, Е. Зрозуміло, що денну норму вітамінів отримати харчуючись однієї качатина нереально. Однак, поєднуючи її з іншими корисними продуктами можна забезпечити людину багатьма речовинами, потрібними для його життєдіяльності. Через свою жирності м’ясо качки надає прекрасне вплив на потенцію.

Також качине м’ясо корисно через білка, яким воно насичене. Даний білок засвоюється організмом важче ніж яєчний білок. Однак качиний білок більш насичений амінокислотами, які є незамінними для людського організму. Качине м’ясо славиться великим вмістом вітаміну А, який загострює зір, покращує шкіру.

Мясо качок

Рис.2 Тушка качки

Більш збалансованим за поживністю і вмісту корисних речовин є м’ясо бройлерної качки.

Однак, не дивлячись на переваги качатини для людського організму, існує і ряд недоліків, через які уявно людям прийом гусячого м’яса заборонений.

Недоліки

Головним недоліком м’яса є її жирність. Навіть видаляючи шкіру з тушки калорійність м’яса буде залишатися дуже високою. Через це качатина заборонена людям, що страждають ожирінням або зайвою вагою. Також, відомо, що жир є джерелом холестерину, якого потребує людський організм. Надлишок холестерину може служити появи проблем з кровоносними судинами. Другим недоліком м’яса качок є складність засвоєння м’яса організмом і жорсткість. Утятина добре засвоюється людьми, у яких немає проблем з кишково-шлунковим трактом.

Людям, що страждають хворобами печінки і травного тракту небажано вживати качатину.

Однак, незважаючи ні на що, приготоване за традиційними рецептами, качине м’ясо, завжди буде справжнім делікатесом на столі. Якщо правильно приготувати качине м’ясо, то жир, під час приготування витече з м’яса. При цьому він оживляти весь гарнір і додасть йому соковитість і чудовий смак. А м’ясо качки стане м’яким і дуже ніжним.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

М’ясо качок