Забій качок

Забій качок

Качка є скоростиглої і швидкозростаючою птахом. Зазвичай забій качок починають з 2-місячного віку. Її вага в цей час не менше 2 кг.

Забій качок слід проводити з урахуванням кількох простих правил. Дотримання яких збереже смакові і харчові властивості м’яса, а також збільшить терміни його зберігання.

Перед тим як вбити качку, птицю необхідно тримати їх на голодування протягом 8-10 годин. Це необхідно зробити, щоб звільнити їх кишечник і шлунок. Якщо ця дія пропустити в кишечнику будуть розкладатися залишки їжі. Це призведе до псування тушки, а також знизить якість м’яса.

Птахів перед забоєм перестають годувати, але при цьому воду для пиття не обмежують. Качок, підготовлених до забою, поміщають в клітку або ящик має сітчастий або гратчасту підлогу. Це необхідно, для того, щоб птах не міг клювати свій послід або землю.

У домашньому фермерстві найзручнішим способом забою є зовнішній спосіб. Птицю для цього необхідно підвісити за лапи, крильця закласти один за одного. Голову беруть в руку, трохи відтягують шию. З лівого боку шиї нижче мочки вуха на 18-20см роблять розріз вени і артерії шириною 1,5-2см. Потім качку слід підвісити за лапи, що б тушка знекровлювала.

Забій качок

Тривати цей процес в середньому 10 хвилин. Ще одним із способів забою качок є відрубування голови, після чого тушку також слід підвісити для знекровлення.

Наступний крок: общіпиваніе. Для цього необхідно облити окропом тушку. Потім слід дати їй охолонути. За 2 години, качка охолоне, а качиний жир застигне. Пір’я будуть легше Обскубують.

Забій качок

Общипування качки

Якщо птах стара, її необхідно опустити пару раз в окріп. Щоб полегшити общіпиваніе, відразу після отримання опіків загорнути качку в щільну тканину, тримати її так пару хвилин. Ще одним способом полегшення общіпиванія є загортання качки в намочену марлю. Попрасувати качку гарячою праскою. І після цього можна приступити до общіпиванію. Спочатку вищипують великі пір’я. Потім приступають до дрібних пір’ю грудинки, плечей і спини, лап, шиї. Пух і пір’я знімають ніжно і акуратно, щоб не пошкодити шкіру. Після общіпиванія, тушку качки трохи на вогні обпалюють.

Вищипані пір’я потрібно випрати в теплій воді, додаючи трохи пральний порошок. Потім ретельно попестити. Воду для полоскання слід міняти пару раз. Потім пір’я віджимають і висушують.

Наступний крок – патрання тушки. Для напівпатрані розкривають черево тушки і витягають повністю кишечник. При повному потрошінні видаляються всі внутрішні органи тушки. Залишають тільки легені та нирки. Голова в даному випадку відсікається по другому шийного хребця. Лапи відрізаються до суглобов п’яти, а крила обрізаються до ліктьового суглобу.

Для короткочасного збереження тушок качки найоптимальнішим способом є холодильник. Однак є її пару способів зберегти свіжість м’яса протягом пару днів. Влітку тушку оберніть в чисту тканину, змоченим оцтом. Якщо тканина висихає, її потрібно змочувати оцтом постійно.

Щоб зберегти тушку на тривалий період, її необхідно послідовно охолодити, а потім заморозити. Заморожені качині тушки можуть зберігатися протягом 2-3 місяців. Перед тим, як щось приготувати з качатини, тушки обов’язково слід послідовно розморожувати, щоб не м’ясо не втратило свої харчові і смакові властивості.

Також качине м’ясо добре зберігати і в солоному вигляді. Для цього, качку після патрання розрізають на кілька частин, викладають в бочку або керамічний посуд. М’ясо посипають сіллю. Через 2 дні, м’ясо дістають, розсолу дають стекти. Розтоплюють і розігрівають качиний жир. У нього поміщають засолене м’ясо. Трохи перечекавши шматки м’яса дістають, дають охолонути. Потім щільно викладають в скляний або емальований посуд. Заливають зверху теплим жиром і накривають кришкою. Посуд з м’ясом залишають в прохолодному місці.

Відмінно зберігаються також качині тушки і в копченому вигляді. Якщо ви плануєте зберігати качку тривалий період – рекомендується холодний спосіб копчення. Для короткого зберігання підійде гарячий спосіб копчення. Копчені тушки підвішують і зберігають в прохолодному місці.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Забій качок