Зміст фазанів

Зміст фазанів

Найпоширенішим способом утримання фазанів є вольєри, виконані з металевої або дерев’яної основи, влаштованої біля сараю для укриття птиці. Три сторони огороджуються оцинкованої сіткою, з досить дрібними осередками. Поверх сітки вигул накривається синтетичної сіткою або дахом.

Місце для вольєри має бути сухим. Вхід роблять тамбурним, для того, щоб птах не вилетіла назовні. Внутрішні поверхні білять вапном, зовнішні – олійною фарбою. Щоб, теплолюбні види могли перезимувати без втрат, сарай утеплюють і встановлюють в ньому електричні обігрівачі.

Необхідно враховувати, що деякі види фазанів потребують посадках низькорослих дерев і чагарників, а для інших не варто залишати навіть високу траву. Птахи містяться групами, парами або зграями, для чого можна поділити простір вольєри на відділи. Обладнання та інвентар

Годівниці для дорослої птиці виготовляють з сухої гладкою деревини, з таким розрахунком, щоб фазани не забирати в неї ногами, але діставали дзьобами до дна. Для годівлі молодняку ​​перші три тижні використовують годівниці, у вигляді лотка. Встановлюються годівниці з таким інтервалом, щоб птиці залишалося досить місця. Подрібнений зелений корм розсипають по більш дрібному посуді.

Поїлки для фазанів нічим не відрізняються від поїлок інших видів домашньої птиці. Вони можуть бути проточними, желобкового або чашковими, виготовленими з різних матеріалів. Фазанята підійдуть вакуумні поїлки. Певних видів фазанів потрібно споруджувати сідала в достатній кількості. Діаметр деревини м’яких порід повинен дозволяти повне охоплення пальців птиці. Також, потрібно облаштування сухий ванни, що складається з золи і піску, насипаного в ящик з дерева. Купання в такій суміші позбавляє птицю від паразитів. Штучне і природне освітлення відіграє велику роль у розвитку та життєздатності птахів.

У зимовий час рекомендується збільшення світлового дня, шляхом установки ламп. Основними вимогами щодо утримання фазанів, є чистота і достатнє годування. Підтримка вольєра в чистоті, є гарантією збереження здоров’я птиці. З цією метою потрібно регулярно промивати поїлки і годівниці, чистити гнізда, сідала та інше обладнання. Покриття підлоги повинне складатися з чистого річкового піску. Забруднення створює хороше середовище для появи зовнішніх паразитів. Потрібно стежити за появою в вольєрі гризунів.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Зміст фазанів