Зміст індичок

Зміст індичок

Правильне, добре організоване утримання індичок є запорукою успіху по вирощуванню здорової і репродуктивної птиці.

Для початку, варто відзначити, що індички повинні міститися окремо від іншої птиці. Через її великих габаритів необхідно правильно розрахувати щільність утримання птахів: в середньому не більше 2-х особин на квадратний метр. Семимісячні індички розміщуються за принципом 1 м2 підлоги на 2 птиці, при цьому гнізда для них встановлюються посередині приміщення. На 5 індичок доводиться 1 гніздо. Щоб не допустити травмування самок, самці повинні утримуватися окремо від них.

У пташнику повинен бути постійний приплив свіжого повітря, обов’язкове підтримка оптимальної температури. Зміст індичок відбувається на глибокій підстилці, в принципі, як і зміст більшості інших видів птахів. У літній період необхідно підтримувати температуру рівну 19-20 ◦С, а в зимовий не менш 3-5 ◦С.

Щоб забезпечити хороше освітлення приміщення днем, необхідно встановлювати вікна в південній стороні. Під вікнами споруджують спеціальне поглиблення (лаз), щоб через нього у індички була вільна можливість вийти на прогулянку. Переважно обладнати лаз утепленими дверцятами. Всередині приміщення обладнується гніздами, сідала, ваннами, годівницями до напувалок.

Так як індичка, по суті своїй, птиця пасовищна, то обов’язковою умовою її змісту стає вигул. Його відсутність може погано відбитися на здоров’я птиці, також на її репродуктивності. У зв’язку з цим, потрібно виділення прогулянкового місця, приблизною площею 20 м2 для одного птаха. Місце обладнають всім необхідним для харчування, по можливості споруджують тіньові навіси. Також його можна засіяти різної травою. При наявності городу, індичок безперешкодно можна відпускати туди на прогулянку, оскільки вони не розгрібають грядок і залишають місцеві культури в цілості й схоронності. Такий вигул корисний ще тим, що після нього знищуються практично всі городні шкідники.

Взимку вигул індичок можливий тільки за умови, що погода сприятлива для цього. Майданчик для вигулу слід очищати від снігу, укладати соломою, розкидати по ділянці зерна, щоб птах при вигулі завжди перебувала в русі, зберігаючи при цьому своє внутрішнє тепло. В іншому випадку, до сезону розмноження птах може підійти в хворому стані, що, швидше за все, вплине на її репродуктивні властивості.

Варто відзначити, що дотримання всіх вищевказаних рекомендацій сприяє вирощуванню великої поголів’я високопродуктивних домашніх індичок.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Зміст індичок