Клітка для бройлерів своїми руками

Клітка для бройлерів своїми руками

Сьогодні все більше зростає недовіра до якості купується курячого м’яса. Часто при вирощуванні особин на птахофабриках застосовуються різні хімічні компоненти, які в наслідку впливають на здоров’я людини. Все більше господарів займається розведенням курей. Бройлери є відмінною можливістю отримати домашнє м’ясо всього через пару місяців. Доглядати за вихованцями не складно, необхідно в першу чергу підготувати клітку для їх утримання.

Найбільш практичним і компактним варіантом є клітка-батарея. Таке простір для утримання бройлерів виготовити самостійно нескладно, досить з’єднати щільну сітку в секції. Потрібно зміцнити конструкцію за допомогою композиційних матеріалів.

В першу чергу виготовляються дерев’яні стійки в кількості шести штук. Після деталі з’єднуються рейками і створюють каркас. Бічні стінки вирізують з фанерною дошки. Металеві листи служать матеріалом для виготовлення піддону. Саме в цю частину і будуть збиратися відходи життєдіяльності птахів.

Клітка для бройлерів своїми руками

Дах виготовити краще також з оцинкованого листа. Для цього розташувати потрібно його під кутом, щоб виключити затікання води в клітину. Профіль клітини вирізається з сітки, бажано щоб отвори відповідали розміру голови курки. Можна в разі потреби тут же помістити годівницю і поїлку, що полегшить процес догляду за вихованцями.

Бройлери якраз відносяться до того виду курей, для вирощування яких не потрібно просторе приміщення або загін. Саме цих пернатих розводять в умовах найменшої рухливості, щоб маса набиралася більш стрімко. Цей вид клітини потрібно зручно розташувати на комфортному для обслуговування рівні. На підстилці можна заощадити значну частину бюджету. Краще змайструвати споруди пересувні, тоді процес збирання спроститься. Для цього достатньо зафіксувати клітку на коліщатка.

Великі та просторі клітини можна зробити, якщо територія двору дозволяє це. Головною проблемою залицяння за такими загонами є труднощі чистки. Цей вид загону можна розташувати на вулиці або в сараї. У вуличному загоні все одно повинен бути будиночок для ночівлі бройлерів, вночі вони можуть бути піддані нападу інших тварин.

У зимовий період птахів, безумовно, потрібно тримати в приміщенні. Краще обладнати систему обігріву, щоб попередити переохолодження вихованців. Утримувати курей у вуличному загоні без підстилки ризиковано, тому регулярно потрібно стелити свіжий шар. Така процедура ускладнює догляд, адже стару підстилку потрібно вивозити.

Клітка для бройлерів своїми руками

Просторі огорожі з сітки фіксуються на опорах. Краще закріпити матеріал на металевих стовпах, укріплених бетоном. Фіксувати сітку необхідно в декількох місцях на опорі. Огорожа повинна щільно прилягати до грунту, край сітки краще закріпити цеглою або бетонними блоками.

Птахи можуть підкопувати огорожу і таким чином надаватися за межами огородженій території. Сітку краще вибрати з невеликими отворами, густу. Можна виготовити металевий каркас, який складається з опорних стовпів і рами. На таку конструкцію і натягується захисна сітка.

Курчат можна утримувати в коробці, головне щоб температура була оптимальною. Неприпустимо щоб ніжки пташенят були мокрі і переохолоджуватися, це тягне за собою хвороба виводка і навіть смерть. Важливо завжди стелити свіжу підстилку в коробку.

Клітка спрощує догляд за бройлерів. Зібрати таку споруду просто, необхідні лише відповідні інструменти. Компактні секції виключать контакт особин, що дозволить бройлерам добре набирати вагу і виключить ймовірність бійок.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Клітка для бройлерів своїми руками