Зміст кроликів в шедах

Вирощування кролів в шедах – це зміст тварин в одному приміщенні в клітинах – осередках. Найчастіше це двоповерхові споруди, що складаються з симетричних осередків, які знаходяться один над одним і стоять стінка до стінки, а також прикриті спеціальним навісом.

Існують як зовнішні навіси, розташовані на відкритій місцевості, так і внутрішні, розраховані для побудови в приміщенні. Найчастіше заводчики комбінують ці два види шедів, розміщуючи тварин навесні і влітку в вуличних шедах, а взимку і восени – у внутрішніх.

Зміст кроликів в шедах

Шедовими система утримання кролів не вимагає додаткової перебудови і великих вкладень, коли мова заходить про розширення простору. Шеди можна переставляти в ряди або надбудовувати без особливих витрат. Шедовими система значною мірою полегшує догляд за тваринами (з’являється можливість механізувати систему напування і годування) і дозволяє утримувати більшу кількість тварин, ніж одноповерхові клітини стандартного зразка. Шедовими зміст кроликів дозволяє одному заводчику за один раз обслуговувати до 150 самок і 1500 кроленят до моменту відсадки.

Загальноприйнята довжина шедів становить від 100 до 80 метрів. В одному Шеде можуть бути розміщені 272 клітини, якщо розташовувати їх уздовж критого проходу в два яруси по два ряди з кожного боку. Ліхтар в скляній колбі розміщується у вільному просторі між поверхнею верхнього ярусу клітини і покриттям проходу. Пол проходу рекомендується бетонувати з обох сторін і розмістити по обом його сторонам стік.

Напування тварин таким чином можна механізувати. Середня ширина проходів береться від 120 до 140 сантиметрів. Клітинне підлогове покриття вибирається залежно від породи кролів, які будуть в ній містяться і може бути, як сітчастим, так і рейковим з похилими піддонами, виконаними з дерева. Щити, які закривають піддони, розміщуються на задній стінці клітин. Довжина шедових клітин варіюється від 120 до 140 сантиметрів, глибина (ширина) від 65 до 70 см, висота задньої стінки – 36 см, висота фасадної стінки від 51 до 55 см.

Розмір осередку в сітці статі повинен бути 1,8 см на 1,8 см. Якщо підлоги рейкові, то вибирати потрібно тверду деревину, нижня ширина рейки повинна бути 3 см, верхня – 5 см, а товщина не менше 2,5 см. під час експлуатації клітин в початковий проект можуть вноситися зміни і поправки, в залежності від умов навколишнього середовища та інших факторів. Навіс над клітинами є прямокутником з шириною 3, 6 метра і довжиною 82 метри, виходячи з того, що ширина проходу 1, 4 метра (навіс закривається фінської стружкою).

Кролики розподіляються в клітках наступним чином: нижній ярус займають кролики, складовими поголів’я основного стада, а в верхньому ярусі знаходиться молодняк.

Зміст кроликів в шедах

Якщо молодняк міститься для мясозабоя, то найбільш доцільно утримувати тварин в двосторонніх шедах. Така шедовими конструкція дозволяє повністю механізувати збирання гною, роздачу води і корму. Одночасно в двосторонніх шедах можна містити шість сотень особин. Двосторонні шеди розміщують на бетонному пологій підлозі, довжина окремого шеда – 40 метрів, ширина проходу – 140 см, ширина навісу до 5 метрів, форма даху – двосхилий.

Як клітин виступають обтягнуті ячеистой сіткою дерев’яні каркаси. Для виготовлення задньої стінки, фасадної і бічний перегородки використовується дерево. Самокормушкі і дверки монтуються в фасадної перегородці. Для напування тварин використовуються поплавкові автопоїлки. Не варто вистилати підлоги клітин сіном. Підстилка може не тільки ускладнити автоматичну прибирання гною, а й стати розсадником різних захворювань.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Зміст кроликів в шедах