Як утримувати кроликів взимку

Як утримувати кроликів взимку

Зміст кроликів в зимову пору року – кропітка і трудомісткий процес, який має величезну кількість нюансів, знання яких допоможе вам виростити міцних і здорових звірів, а також успішно отримати численне потомство. Початківцям заводчикам кроликів варто знати, що саме цілорічне вирощування тварин в клітинах зовнішнього типу значно підвищує імунітет тварин, а також покращує їх продуктивні і племінні якості.

Зимове утримання тварин є найбільш вигідним з точки зору фінансових вкладень і енерговитрат, так як немає необхідності в щоденній заготівлі і роздачі зеленого корму, можна просто використовувати вже готове сіно. Також основним, і, мабуть, головною перевагою зимового розведення тварин є значне зниження захворювання таким широко розповсюдженим захворюванням, як кокцидіоз. Існує ряд основних моментів, дотримання яких допоможе вам успішно впоратися з цим завданням.

1. Напування

У зимовий період найкраще для напування тварин підходить тепла вода, це дозволить уникнути витрат додаткового тепла на їх зігрівання. Якщо можливість поїти кроликів водою двічі на день відсутня, в якості альтернативи може бути використаний чистий сніг. Досить покласти його тваринам в поїлку і ті будуть вживати його в їжу, тим самим задовольняючи свою спрагу.

Не можна використовувати лід в якості заміни снігу. Якщо для годування тварин використовуються безсольові корми (сольовими кормами є комбікорм), то воду і сніг необхідно підсолювати в обов’язковому порядку. Також в якості харчування і одночасного пиття може бути використана так звана волога мішанка, яку виготовляють із суміші гарбузово – картопляного пюре (заводчики вважають такий варіант найбільш оптимальним).

2. Годування

Можна застосувати класичну схему видачі корму тваринам, часто використовувану в невеликих господарствах. Відповідно до цієї схеми, влітку в якості соковитого корму прийнято використовувати зелену масу, а взимку використовувати коренеплоди. Але варто пам’ятати про те, що тваринам ні в якому разі не можна згодовувати заморожені коренеплоди, а також варто віддавати перевагу моркви, ніж буряку. Двічі на рік (восени і навесні) необхідно міняти один вид корму на інший.

У весняний період травній системі кролика необхідно адаптуватися до зеленої маси (незмінним залишається концентрат), так як в зимовий період тварина харчувалася коренеплодами і сіном. Але такий підхід може стати причиною стресу, який спровокує шлунково-кишкові захворювання. Найкращою системою можна назвати цілорічне годування тварин тільки сіном і концентратами при забезпеченні тварин постійним доступом до води.

3. Конструкція клітини

Як утримувати кроликів взимку

Розмір і матеріал клітини повинен вибиратися в відповідність з породою кролика, яка буде в ній містяться і розлучатися. Для звірів великих порід слід підлогу клітки слід робити в вигляді настилу з дерев’яної рейки з невеликим проміжком. Кроликів же середніх порід краще містити в клітинах з сітчастим або рейковим підлогою.

Пам’ятайте про те, що новозеландські білу і каліфорнійську породи краще містити в клітинах з сітчастою підлогою в зв’язку з високою опущеними лап у кроликів даних порід. Солом’яний підстилка знадобиться тільки для тих порід кроликів, на лапах яких повністю або частково відсутня хутро. Це пов’язано з тим, що саме підстилка є головне джерело різноманітних інфекцій.

І відмова від її використання допомагає в значній мірі знизити ризик захворювання тварин. Не варто боятися протягів і низьких температур. Саме під впливом цих факторів у тварин формується густа і довга шерсть, а здоров’я міцнішає.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)

Як утримувати кроликів взимку