Двухматочное зміст бджіл

Проводиться в будь-яких типах вулика: в багатокорпусних вертикального виду, дадановских і лежаках. При цьому в одній сім’ї містяться 2 матки. Вулики поділяють глухою перегородкою або сітчастою перегородкою на дві половинки.

Бджолині будиночки, в яких на сім’ю працюють дві бджолині матки, є більш продуктивними зі збору меду. Бджоли в сім’ї сильні, їх набагато більше за чисельністю. Після напівголодного зими бджоли в двухматочной сім’ї розвиваються швидше і бувають повністю підготовлені до основного медозбору.

Двухматочное зміст бджіл

Причини з’єднання двох сімей в одну

Двухматочное зміст проводиться в наступних випадках:

1. Для спільного проживання бджіл в холодну пору року,

2. Об’єднання ослаблених бджіл після зимівлі.

3. Сім’ї з’єднують, якщо матка в якій – то однієї загинула.

4. Їх селять разом штучно або природно перед збором великого головного медового збору

Метою переселення і об’єднання є посилення слабких сімей за рахунок сильних. Така операція дозволяє не допустити роїння бджіл. При об’єднанні відбувається подвоєння сили бджолиної сім’ї до початку великого збору меду, а так же бджоли залишаються здоровими весь медовий сезон.

Форми об’єднання бджіл навесні

Зміст двох маток буває роздільним, через діафрагму, і з утримання їх в загальному вулику – через сітку, потім грати.

Принцип освіти сімей з двома матками в тому, що до головної сім’ї через сітку підсаджується ще одна матка. Сітка унеможливлює їх боротьбу за верховенство в родині. Для того щоб бджоли в вулику не ворогували перегородку – сітку в багатокорпусному вулику міняють на решітку після того, як сформувалися дві сім’ї тільки через 20 днів.

Принцип двухматочного змісту

Велика частина бджіл старої матки повинна розташовуватися в такої частини бджолиного гнізда, де не буває масового ходу молодої матки і навпаки. Основна кількість відкритих расплодов і одну матку переміщують в корпус нижній. Все друкованого розплоду з іншого маткою і часткою відкритого розплоду – в верхній.

Один від одного корпусу відгороджують гратами. Виліт бджіл відбувається через нижній корпус, внизу залишається стара матка зі зрілими бджолами. Нова матка – бджола живе вгорі, і сім’я її поповнюється молодими пчелками з друкованого залишеного розплоду.

Поступово, в процесі росту, співвідношення сімей обох бджіл вирівнюється. Таким чином, вдається збільшення числа бджіл і подвоєного запасу меду.

Способи формування і посилення сім’ї

1. Сім’ю можна посилити додаванням льотних бджіл.

2. З однієї сім’ї в іншу додають на рамці бджіл і їх розплід.

3. З’єднують сильні і слабкі сім’ї, або рівноцінні за силою.

Формування за допомогою бджолиних відводків

Формування за допомогою бджолиних відводків

Для об’єднання застосовують відведення, які формуються в весняну пору року, або в кінці літа попереднього року. Бджіл з відводків розміщують в верхні корпусу вуликів і перегороджують сіткою. Старенька матка переміщається в нижній корпус, бджолина сім’я розмножується далі. Після відльоту старої бджоли з головного гнізда, верхній, з отводком, корпус прибирають, а замість нього встановлюють магазин.

Іноді переміщені відведення починають роїтися. У таких випадках рамки ставлять в незаселені вулики, неплідних маток і маточники видаляють зовсім, в нові вулики поміщають рояться бджіл. Потім вулики міняють місцями.

З додаванням льотних бджіл

У багатокорпусному вертикальному вулику випускають бджілок в 1 вічко, потім його закривають і відкривають інший, який приведе їх в гніздо до іншої матці. На вулики горизонтальні з перегородками ставлять магазини. Сім’ї роздільні складують мед в одному магазині.

Переміщення розплоду в медових рамках

Частина або кілька друкованих бджолиних расплодов беруть з іншого корпусу і ставлять до гнізда головною сім’ї для заміни виснажених бджіл.

На одному корпусі зверху розміщують інший. У тому, що внизу залишають більшу частину сім’ї і приблизно 2/3 розплоду в рамках. У ньому залишають і стару матку.

Верхній будиночок, де обов’язково повинні бути два вічка з протилежних сторін, заповнюють залишилися рамками і бджілками і ставлять туди нуклеус, в якому запасна бджолина матка. В цьому випадку посилені бджоли принесуть перший урожай меду.

Перед взяттям останнього збору об’єднують відведення з сім’ями. Діафрагми розділу прибирають. Маток не зачіпають, бджоли самі виберуть собі матку. Якщо потрібно збільшити число бджіл, зберегти відведень до весни, то матку двох відкидають в нуклеуси.

Двухматочное зміст бджіл

Процес змісту двухматочной сімей, по суті, нічим не відрізняється від догляду за звичайними бджолиними сім’ями. Основна складність полягає в операції по об’єднанню двох сімей в одну, перекладу і підсаджуванні до них інший матки. Бджолині матки не відрізняються миролюбністю.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Двухматочное зміст бджіл