Порода качок “Хакі-Кемпбелл”

Порода качок Хакі Кемпбелл

Батьківщиною породи Хакі-Кемпбелл вважається Англія. Вивела її в XIX столітті Адель Кемпбелл, яка зайнялася розведенням качок, щоб забезпечити свою сім’ю качиним м’ясом. Вона провела роботу зі схрещування Руанської породи з індійськими бігунами, щоб отримати особин з більшою масою тіла і хорошою яйцекладки. В результаті Кемпбелл вивела качок з дуже високим рівнем несучості, оперення яких нагадувало нерівномірне забарвлення крижні.

У 1858 році порода була продемонстрована публіці. У той час великою популярністю користувався палевий колір оперення. У спробі відтворити його, Кемпбелл знову схрестила отриману породу з індійськими бігунами. В результаті колір вийшов не зовсім таким, як очікувалося. Забарвлення птахів мала схожість з кольором форми британських солдатів, тому новий різновид Адель дала назву Хакі-Кемпбелл.

У США вони були завезені в 1929 році. У 1941 році порода отримала Стандарт Досконалості від Американської Асоціації птахівництва. Довгий час Хакі-Кемпбелл не мали особливої ​​популярності в Америці. Все змінилося в 1970 році, коли після В’єтнамської Війни в країні стало відроджуватися сільське господарство. Азіатські іммігранти, які вживають в їжу качині яйця, зайнялися розведенням домашніх птахів. Чисельність Хакі-Кемпбелл різко збільшилася також завдяки її імпорту в 1977 році. Існує 4 різновиди їх забарвлення: хакі, біла, чорна і строката. При цьому тільки хакі отримала визнання американської асоціації птахівництва.

Зовнішній вигляд качок.

Порода качок Хакі Кемпбелл

Селезень цього забарвлення має темно-зелений дзьоб, темно-помаранчеві ноги насиченого кольору і карі очі. Його голова, верх шиї, низ спини – сургучно-коричневого відтінку. Пір’я інших частин тіла пофарбовані в колір хакі. Качки мають чорно-зеленим дзьобом, карими очима і коричневими ногами. Голова, шия і низ спини темно-каштанового кольору, інші частини тіла мають забарвлення хакі.

Темні Кемпбелл є більш темним варіантом забарвлення хакі. Білих вирощують для участі у виставках. Це качки з білосніжним оперенням, яскраво-помаранчевими ногами і дзьобом. Строкаті мають палеве оперення. Тіло у птахів подовжене, обтічної форми з широкими грудьми. Голова невелика, витягнута, шия середньої товщини.

Качки Хакі-Кемпбелл відносно легкі. Жива вага дорослих особин менше, ніж у аналогічних порід. Вага дорослих особин селезнів варіюється від 2 500 до 3 300 г, качки мають меншу масу – від 2 200 до 2 500 м Молодняк до чотирьох місяців набирає 1 250 – 2 500 м Завдяки тонкокістністю забійна маса на виході складає 89%.

Зміст качок і особливості породи.

Недолік ваги компенсується великою яйцекладки. За рік одна особина відкладає 250-340 яєць. Починають нестися качки до 7 місяців. Несучки даної породи здатні забезпечувати яйцями круглий рік. Період виводимості каченят триває 28 днів, але квочки з качок не дуже хороші, тому в основному пташенят отримують в інкубаторі. Статеве дозрівання молодняка настає в 6-7 місяців.

Порода качок Хакі Кемпбелл

Качки цієї породи рухливі, енергійні. Вони самі дістають собі корм на луках і водоймах, відмінно справляються зі слимаками. Для їх утримання необхідно більше простору, так як птахи легко збудливі. З цієї причини чисельність зграї не повинна перевищувати 200 голів. Коли вони споживають повноцінне харчування, то поводяться досить тихо і слухняно. Літають вони не дуже добре. Для цієї породи переважно надати вільний вигул на пасовищах. Крім трави і комах качкам необхідна підгодівля. Слід включати в їх раціон зерно, комбікорм, мінеральні корми, мішанки з додаванням варених коренеплодів.

Хакі-Кемпбелл зарекомендували себе життєздатною породою. Вони пристосовуються до посушливих, вологим, суворих природних умов. Ця порода поширена здебільшого в Європі. В основному її розводять через красу оперення для участі в шоу-виставках.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Порода качок “Хакі-Кемпбелл”