Відгодівлю каченят на м’ясо

Відгодівлю каченят на мясо

Поєднання невибагливості і високої продуктивності робить розведення качок досить рентабельним. З цією метою багато фермерів спочатку починають відгодовувати каченят на м’ясо. Вони швидко ростуть, відрізняються життєстійкістю, скоростиглістю і рідко хворіють. Ростити їх можна під квочкою. Одна качка може виходити 10-15 пташенят. У цьому випадку вони не доставляють особливого клопоту за змістом.

Вирощування без квочки вимагає створення пташенятам певного температурного режиму. До 10 днів вони повинні перебувати в клітинних батареях або ящиках, обладнаних електронагрівачами. Температура в приміщення, де каченята містяться, підтримується в нормі 18-20 ° С. У обігріваються клітинах, в яких вони знаходяться до 10-добового віку, температура повинна становити 26-28 ° С, а починаючи з 11-го до 20-го дня – 22-26 ° С.

У каченят, вік яких 65-70 діб, настає линька. У цей період вони втрачають у вазі, починають утворюватися пір’я, через що на шкірі з’являються пеньки, які важко видалити. Це сильно псує вигляд тушок. Тому забивати молодняк потрібно до приходу линьки, на 50-60 добу. Інакше доведеться чекати 2-3 тижні коли вона закінчиться. Це тягне за собою збільшення витрат корму. При цьому приріст живої маси зовсім невеликий, а витрата корму на 60-120-добових каченят в 8 разів більше, ніж на 50-добових.

Відгодівлю каченят на мясо

Для вирощування вибирають сильних, рухливих пташенят, добре тримаються на ногах, без вад. Пуповина повинна бути втягнута і не мати слідів крові.

Відразу після народження пташенятам необхідно дати корм і питво. У перші дні їх годують порубаним вареним яйцем. До 10-добового віку пташенятам дають їжу 6-8 разів, починаючи з 11-и до 30-добового 4-5 разів, з 31-60-добового 4 рази. З другого дня вони можуть отримувати вологі мішанки з зернових, мінеральних кормів. Краще їх готувати на м’ясному або рибному бульйоні. З 2-3 дня в мішанки можна включати варену картоплю. Кукурудза є найбільш цінним складовим раціону молодняка. Ячмінь і овес перед використанням слід просівати від жорстких оболонок аж до 20 діб. У щоденне годування обов’язково потрібно вводити рубану зелень. Це сприяє швидкому зростанню пташенят.

У період перших трьох тижнів у них відбувається посилене нарощування м’язової тканини, тому їм потрібна їжа, багата на протеїн. З 2-3 дня слід додавати в їх раціон сир в нормі 3-5 рр. на одну особину. Всі молочні продукти містять білок, який необхідний молодняку ​​в великих кількостях. На цій стадії в харчування каченят також потрібно включати кісткову і рибну муку, горох.

Упор на білкову їжу потрібно робити в першій половині відгодівлі, в другий період каченята слід зібрати жирову масу. З цього моменту кількість білкової їжі зменшують і вводять більше зелені. Зерно поступово виводять зі складу мешанок і дають пташенятам під час вечірнього годування.

Відгодівлю каченят на мясо

Дрожжевание кормів також допомагає утятам краще набирати вагу. Дріжджі підвищують апетит, є джерелами вітамінів D і B. Його готують наступним способом: в 1 500 мл теплої води, в якій розведено 30 г дріжджів, вводять 1 кг мучного корми. Масу ретельно вимішують і прибирають в тепле місце. Через 6-9 годин її можна додавати до складу мешанок.

Відгодівлю каченят полягає не тільки в підборі харчування, а й певних умов утримання. Найкраще відмовитися від вільного вигулу і тримати їх в загоні. Над ним необхідно спорудити навіс, який буде закривати від сонця і дощу. Перебуваючи в тісному місці, де вони так активно рухаються, внаслідок чого втрачають менше калорій і більше їдять. Навіть при відгодівлі молодняк слід забезпечити доступом до води. Для цього достатньо буде поставити їм невелику ємність з водою.

В результаті правильного відгодівлі каченята набирають хороший вагу, а м’ясо має чудові смакові властивості.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Відгодівлю каченят на м’ясо