Приміщення для качок

Качка – це птах невеликого або середнього розміру. Шия качки відносно коротка. Оперення забарвлене в різні кольори, в залежності від породи.

Приміщення для качок

Взявшись за розведення качок, слід пам’ятати, що їхнє здоров’я, а найголовніше продуктивність безпосередньо залежать від правильних умов їх утримання. А саме від приміщення, де вони містяться. Для правильного змісту для качок потрібно приміщення, що захищає їх від зовнішніх негативних факторів, таких як вогкість, протяги і різкі температурні перепади.

Приміщення для утримання качок називається утятніком. Якщо у вашому господарстві налічується невелика кількість качок (10-15шт), в цьому випадку їх можете розмістити разом іншими птахами. Однак, при цьому слід місце з качками перегородити.

Перед тим, як облаштовувати утятнік потрібно відповісти на кілька запитань: – скільки качок ви плануєте завести в утятнік; – ознайомитися з правилами годування і напування качок.

Головним завданням утятніка є захист від зовнішніх факторів: підвищеної вологості, температурних змін. Оскільки дані фактори є основними факторами появи проблем зі здоров’ям або зі зниженням продуктивності. Найчастіше в фермерських господарствах качки містяться підлоговим способом.

У таких випадках слід пам’ятати, про теплу підстилку. Розміщення качок в утятніке розраховуйте по пропорції 2-3 штуки на 1 кв. м. Необхідно постійно дотримуватися щоб в приміщенні було сухо. У таких доглянутих утятніках качці буде дуже комфортно.

Утятнік може бути виготовлений з наступних матеріалів: цегли, колод, різних блоків, дощок та інших. Качки не такі теплолюбні ніж, наприклад, кури. Але взимку бажано, щоб в утятніке температура повітря була нижчою 5 градусів тепла.

Існує ряд відмінностей утятніка від курятника: 1) Внутрішнє пристрій приміщення. 2) Обладнання.

Розглянемо докладніше відмінності. Якщо на вулиці холодно, утятнік зобов’язаний утримувати тепло в приміщенні. Якщо на вулиці стоїть спекотна погода, в утятніке повинна зберігатися прохолода. Пол в утятніке, де утримують качки повинен бути дуже міцним, і бути не нижче ніж 25 см від землі. І, головне необхідно захистити утятнік від проникнення гризунів. Лази в утятнік бажано влаштувати з півдня. Часто лази роблять з такими розмірами: з шириною 30-40см, а висотою 40см. Висоту від підлоги лазу зазвичай роблять не менше 5-8 см.

Освітлення утятніка

Щоб у качок була висока продуктивність в будь-який час потрібно зробити в утятніке освітлення. Качки, які проживають в утятніке з правильно розрахованим освітленням, мають підвищену продуктивність. Оскільки при світлі поліпшується робота внутрішніх органів качок, особливо яєчників. Саме через це сильно підвищується несучість. Лампи розміщують зазвичай на стелі.

Качині поїлки і годівниці

Важливим при облаштуванні приміщення є правильний вибір поїлок і годівниць. Перед тим як вибрати або зробити власноруч поїлку або годівницю потрібно вибрати конструкцію. Важливо врахувати, щоб качки не могли розливати воду з поїлки, і викидати корм з годівниці.

Зазвичай качині годівниці виготовляються з деревини. Щоб птахи могли тільки дзьобом діставати корм зверху на годівницю встановлюється спеціальна дерев’яна дошка. Варіант годівниці на малюнку.

Приміщення для качок

Рис.1 Годівниці

У ролі поїлки прекрасно може підійти звичайний тазик.

Качині гнізда

Для утримання і розведення качок їм потрібні гнізда. Їх виготовляють з дерев’яних дощок. Зазвичай гнізда виготовляються з розмірами: 40x50x20. При вході перед гніздом необхідно зробити маленький поріг. Качині гнізда не слід розташовувати на висоті. Оптимальний варіант – гнізда, що лежать на підлозі. Однак, не слід забувати покласти побільше підстилки під гнізда. Зазвичай в утятніке розміщують 1 гніздо на 5 качок. Гнізда розміщують не поодинці, а цілими рядами як видно на малюнку.

Приміщення для качок

Рис.2. Качині гнізда

Дотримуючись цих простих правил і умови, качкам буде комфортно, і їх продуктивність буде рости.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Приміщення для качок