Московська біла порода качок

Московська біла порода качок

Серед м’ясних порід качок існує більш-менш вдалі різновиди. До числа найбільш успішних представників цієї групи можна віднести московську білу. Ця красива і цікава птиця була створена в середині минулого століття в радгоспі “Птічное”. В результаті схрещування селезнів породи хакі-Кемпбелл і пекінських качок вийшла різновид з хорошою яйценоскостью і відмінною плодючістю. Згодом проводили племінні роботи з особинами московської білої і з селезня хакі-Кемпбелл. Це дозволило збільшити живу вагу і підвищити швидкість дозрівання молодняка.

Птахи відмінно підходять для вирощування на фермерських господарствах Росії, оскільки дана порода добре витримує суворий клімат і зимові холоди. Вони відрізняються витривалістю і міцною імунною системою, завдяки чому практично не хворіють.

Екстер’єр.

Зовнішній вигляд московської білої зберіг характерні риси пекінської качки. Голова цих птахів невелика, подовженої форми з великим червоно-оранжевим плоским дзьобом. Шия недовга, середньої товщини. Очі темно-блакитні, розташовані високо. Груди широкі, округлена і сильно видається вперед. Широке і щільне тулуб качки трохи піднесено вгору. Короткі ноги розставлені широко і мають насичений помаранчевий колір. Оперення щільне, яскраво-біле. Кілька пір’я хвоста селезня загинаються кільцем.

Серед порід м’ясної спрямованості московські білі виділяються більшими розмірами. Дорослі селезні набирають живу масу в межах від 4 000 до 4 500 г, качки важать трохи менше – від 3 000 до 3 500 г. Молодняк відрізняється хорошою виживання (до 90%) і високою скоростиглістю. До 2 місяців вони набувають вагу до 2 500 г. Серед цієї породи зустрічаються особини, які продовжують рости далі і можуть набрати ще більшої ваги. Несучість також висока. Несучки приносять від 120 до 150 штук на рік. Яйця досить великі – близько 100 г. До того ж качки цієї породи продовжують нестися протягом довгого часу. При цьому кількість і якість яєць в кладці не страждає.

Московська біла порода качок

Переваги розведення московської білої породи качок.

Перевагою московської білої є її м’ясо. Воно вважається дієтичним і відрізняється ніжним смаком. Нежирне, позбавлене специфічного качиного запаху, воно може використовуватися навіть для приготування страв, що вимагають варіння або гасіння. Качки мають білою шкірою і тонкими кістками. Серед каченят і молодняка відзначається дуже низька смертність, а дорослі особини характеризуються високою плодючістю і стійкістю до різних захворювань. До того ж вони мають низьку вартість, що дозволило широко поширити цю породу на території Росії. Качки невибагливі в годуванні і не потребують спеціального догляду. Для розведення московської білої не потрібні особливі знання в птахівництві і великі часові витрати.

У літній період їх раціон повинен складатися із зелені. Качки можуть бути весь день надані самі собі і знаходити їжу. Вранці досить випускати їх на вільний вигул, вони будуть харчуватися природним кормом на лузі або водоймі. Для швидкого набору ваги необхідно стежити за їх раціоном. Птахи даної породи не схильні до ожиріння, тому підживлення може складатися з зерна і вологих мешанок. Харчуються качки 3 рази в день, при цьому останнє годування повинно бути особливо рясним.

Витривалість низьких температур набагато спрощує створення умов утримання в пташнику. Але холод все-таки несприятливо діє на несучість і набір ваги, тому все-таки варто потурбуватися про утеплення приміщення і пристрої вентиляції.

Завдяки невибагливості і життєздатності московську білу породу качок можна побачити буквально в будь-якому присадибному господарстві.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Московська біла порода качок