Як містити качок взимку

Як містити качок взимку

Як містити качок в зимовий період. З цим питанням стикався кожен птахівник. Розглянемо основні правила утримання качок в зимовий період.

Кращим приміщенням для утримання качок в зимовий період є сухі та утеплені сараї або хліва. Незважаючи, на те, що качки є водоплавними птахами, вони неї переносять вогкості, а тим більше бруду. У сирих і брудних приміщеннях у качок брудниться, наїжачує оперення. Через це оперення погано зберігає тепло, і птахи можуть захворіти.

Важливим питанням при розведенні качок в холодну пору року є правильний вибір підстилки. Качки комфортно почувають себе на товстій підстилці.

Як містити качок взимку

Мал. 1 Качки на товстій підстилці

Чому? У ній проходить розпад органічних речовин, при цьому виділяється велика кількість тепла, і качкам не холодно на ній. Також качки люблять купатися, тому підсипаючи їм підстилку – птахівник може підтримувати її сухість. Волога при цьому буде накопичуватися у знизу, а верх підстилки залишатиметься сухим. Можливо містити птахів використовуючи сітчасті або рейкові підлоги, проте в країнах з холодними зимами качкам буде холодно в таких приміщеннях.

Як підстилкового матеріалу можна використовувати: – сіно; – тирса; – торф; – солому.

Торфом можна посипати будь-яку підстилку, оскільки він відмінно вбирає вологу, а також нейтралізує неприємні запахи. Переваги сіна, як підстилки полягає в тому, що качки з-нього викльовують ласі листочки. Тирса, не самий ідеальний підстилковий варіант, оскільки вони перепревающей, виділяючи при цьому газ. І в приміщенні від цього, качкам практично буде нічим дихати.

Протягом року фермером на підстилку витрачатися приблизно 16 кг сіна або ж соломи. Торф або тирсу витрачаються менше, приблизно 11-14кг. Вибираючи і заготовлюючи матеріал для підстилки, слід врахувати, що качки в зимовий період також вигулюються. Тому після прогулянки, їх лапи повинні бути в теплі, щоб не морозились.

Величезне значення для птахів є і освітлення приміщення. У качок, як і у всіх птахів дуже поганий зір при поганому освітленні. Через це вони не будуть харчуватися. Все це негативно позначиться на вазі і продуктивності качки. З огляду на цей фактор, пташника слід забезпечити своїх качок додатковим освітленням в холодну пору року, оскільки взимку темніє раніше. Пташник повинен освітлюватися 12-14 годин.

Оскільки, качки – водоплавна птиця, і вона не проти плавати і в морозну пору. Тому, якщо неподалік знаходиться будь-якої водойму, в ньому можна зробити ополонку, в якому качки зможуть скупатися. Але роблячи ополонку, слід його краю захистити на глибину, приблизно до 1метра. Зробити це потрібно, для того, щоб качки, коли пірнали, не змогли застрягти під льодом. Край ополонці необхідно обкласти соломою. Качок купатися в мороз можна випускати в тиху спокійну погоду без вітру, при температурі повітря до – 20 градусів. Якщо ж поблизу немає водойми, де можна зробити ополонку, необхідно у дворі виставляти ємності з водою, де качки зможуть помити своє пір’я.

Як містити качок взимку

Мал. 2 Зимове купання качок

У країнах, де клімат теплий взимку качок можна годувати на вигулах. А в країнах з холодним кліматом, качок потрібно годувати в утятніке. А після відпускати качок прогулятися 2-3 години. Воду для пиття качкам слід розміщувати таким чином, щоб у птаха не було можливості залізти в поїлку, або розлити воду. Для поїлок, годівниць використовуються будь-які ємності. Важливим є той факт, що годівниці і поїлки повинні бути розташовані так, щоб всі качки мали доступ до них. Їх необхідно утримувати в чистоті. Чи не з’їдені залишки їжі обов’язково слід викидати.

Незважаючи на те, що качки можуть жити і при низьких температурах, в утятніке температура повинна бути вище нуля.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Як містити качок взимку