Інкубація качиних яєць

Інкубація качиних яєць

Часто птахівники-любителі використовують в господарстві інкубатор для розведення птиці. Інкубація – один з методів вирощування птиці. За допомогою нього, без особливих тимчасових витрат, можна вивести велику кількість каченят. Особливо підходить такий метод для розлучення на м’ясо. Інкубатор повинен бути у будь-якого птахівника, навіть любителя. Це незамінна річ в господарстві. Її можна зробити як самому, так і придбати в спеціалізованих магазинах.

Качки-самки починають нести яйця з березня по вересень, в той час, коли день починає прибувати і вечори стають довшими, за винятком деяких порід, який цілий рік займаються яйценосної. Кожне яйце кладуть в горизонтальному положенні вистаїваться щонайбільше місяць, до того дотримується температура + 10о або + 15о. Бажано на кожному яйці встановлювати дату знесення. Таким чином, буде легше регулювати процес. Яйця, яким більше місяця не варто закладати в інкубатор – результату не буде. Ідеальний термін пролежкі в горизонтальному положенні – 10 днів.

Можна імовірно скласти наступне співвідношення днів і відсотки. 5 днів – ймовірність виведення від 100% – 85-90%; 10 днів – 80%; 15 днів – 70%; 30 днів – 10-15%. Виходячи з цього можна наочно зрозуміти, що чим менший термін яєць, тим більше ймовірно виведення більшості каченят.

Для інкубації вибирають повноцінні яйця, без дефектів. Тим самим, ставати більше ймовірність виведення здорових каченят. Якщо яйця сильно брудні, більше 50% загальної площі, то їх миють. Мити потрібно 1,5 розчином перекису водню або слабо розведеною марганцівкою (приблизний колір – блідо-рожевий). З великою акуратністю вдаємося до подібних процедур, так як існує велика ймовірність зіпсувати яйце. При промиванні яєць потрібно використовувати воду на 5 градусів вище, ніж їх температура.

Потрібно неухильно слідувати інструкції і закладати всі яйця в інкубатор одночасно. Основний висновок припадати на 80-85% від загальної кількості. Після двох тижнів, яйця систематично охолоджують, роблячи обприскування водою і перевертаючи.

Існує велика кількість інкубаторів, але найпоширенішими є:

1. Квочка. Розрахований на 30-35 голів. Спрямований як на інкубацію яєць, так і для дорощування молодих птахів до 2 тижнів.

2. Квочка-1. Розрахований на 60 голів. Більш вдосконалена модель, ніж попередній. Оснащений додатковою вентиляцією за рахунок більш вдосконаленого датчика температури. А також це спрощеність в роботі у вигляді автоматичного перевертання яєць і режиму управління ім.

3. Квочка-2. Виконує всі ті ж функції, що і квочка-1. Головна відмінність в кількості місць.

4. Інкубатор ІПХ-5. Розрахований на 40 голів. Дуже простий і зручний у використанні інкубатор.

5. Інкубатор ІПХ-10. Розрахований на 50 голів.

6. Інкубатор ІПХ-15. Розрахований на 150 голів.

7. ЛБ-0,5. Вміщує до 400 яєць. Вигідний для виводка каченят круглий рік. При цьому обов’язково потрібно мати місце збуту, тобто бажано використовувати таку конструкцію для фермерського господарства, що займається постійною продажем каченят.

Завжди слід пам’ятати, що як перегрів, так і охолодження шкідливо для плода, тому стежити за температурою, щоб виконувати всі рекомендації.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Інкубація качиних яєць