Порода качок “Індійські бігуни”

Скільки б Вам не зустрічалося різних качок, але зустрівши качок породи індійські бігуни, ви будете все-одно здивовані. Зовнішній вигляд і поведінка цієї породи змушує посміхнуться будь-кого. Ця порода підкорить будь-якого фермера-птахівника своїм надзвичайним зовнішнім виглядом. Однак, крім надзвичайної зовнішності індійські бігуни дуже перспективна порода для розведення в приватних фермерських угіддях.

Своє походження ця порода бере з Індії. Згодом була завезена і в інші країни світу, зокрема переважає в країнах Південно-Східної Азії. Індійські бігуни відносяться до яєчним породам качок. Незважаючи на це, їх містять не тільки завдяки високій несучості. М’ясо цієї породи – делікатес. Головними його перевагами є соковитість і не жирність.

Індійські бігуни не є качками великих розмірів. Однак її ваги цілком достатньо, щоб приготувати чудові ласощі для середньої сім’ї. Головною відмінною рисою м’яса качок породи це повна відсутність смаку качатини. Також білок в яйцях ці качок взагалі не містить холестерин.

Зовнішні характеристики

Зовні індійський бігунок взагалі не схожий на своїх родичів. У народі качок цієї породи кличуть домашнім пінгвіном. Таку кличку качки отримали, завдяки способу їх пересування. Адже вони пересуваються, тримаючи тіло у вертикальному положенні, а їх біг чимось схожий на рухи пінгвінів.

Зовнішні особливі характеристики породи:

– пляшковидний будова тіла;

– тонкошеіх порода;

– великий клиновидний дзьоб;

– груди птиці вузька і довга;

– довгі лапи. Колір лап – помаранчевий;

– крила короткі крила, щільно прилягають до тулуба;

– клиноподібний, короткий, піднятий хвіст, не торкається землі.

Порода качок Індійські бігуни

Рис.1 Індійський бігунок

Качка даної породи дуже погано літає. Вага живої птиці становить 1,75-2,5кг. Колір пір’я цих качок зустрічається різноманітний: білий, коричневий, чорний, форелевий. Під час ходьби, качка спирається тільки на передню частину лапки. Індійські бігунки порода з високою несучістю: від 140 до 280 яєць за рік. Вага яйця в середньому становить 65-70грамм. Несучість залежить від правильного змісту. Шкаралупа яйця буває різною: від білого до світло зеленого кольору. Відмінним фактором для розведення цієї породи є той факт, що бігунок може спаровуватися і при морозі.

Особливості утримання та розведення

Порода індійський бігун – це єдина яєчна порода. За цими качками не потрібно особливого змісту. Їм підійдуть умови, які застосовуються для будь-яких інших качиних порід. Однак, в чем-то зміст індіанських бігунів спрощує роботу птахівників, оскільки качкам даної породи не потрібен водойма. Якщо ж звичайно водойму побудований, але качка не відмовить собі в задоволенні в ньому поплавати. Але якщо водойма відсутня, то качці вистачить і звичайного тазика з водою.

Даний вид водойми ніяк не позначиться на продуктивності качок бігунів. У цьому їх головна відмінність від інших порід качок. Відсутність водойми негативно впливає на продуктивність качок. Качки цієї породи прекрасно бігають, а також пасуться стадом. Вони практично не літають, але дуже рухливі. Полохлива порода, відчувши небезпеку зазвичай всією зграєю біжать кудись.

Порода качок Індійські бігуни

Мал. 2 Стадо качок

Ці качки є пасовищним видом птахів. Вони не прискіпливі до корму. В основному індійські бігуни – це тиха порода качок. Однак зачувши небезпеку качки починають шуміти. Також індійські бігуни влаштують шум здивували свого господаря, просячи його про годівлю. Своїм зовнішнім смішним видом, індійський бігун завжди підніме настрій. Качки проживають мирно з іншими пернатими.

Підвищеним попитом дана порода користується у китайських і в’єтнамських діаспор. М’ясо качки породи індійський бігун підходить людям зі зниженим імунітетом.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Порода качок “Індійські бігуни”