Клітки для перепелів

Клітки для перепелів

Говорячи про клітинах для перепелів, в першу чергу необхідно визначитися взагалі з умовами утримання цього птаха. Розведення перепелів – дуже вигідна справа, тому що воно не вимагає великих капіталовкладень на початковому етапі, високих витрат на прокорм птиці і догляд за нею, не потребує великих площах. Всі ці фактори сприяють розвитку перепелиного промислу.

Приміщення, де розташовуються клітини для перепелів, повинне відповідати певним вимогам. По-перше, воно повинно бути досить світлим, що досягається в основному організацією штучного освітлення. Однак варто пам’ятати, що перепела не переносять прямого впливу сонячних променів і яскравого штучного світла, тому клітини повинні розташовуватися в розсіяному світлі. По-друге, приміщення з клітинами повинно бути сухим, теплим і без протягів. Зайва вологість приміщення може призвести до зараження птахів збудниками різних захворювань, для яких вологий теплий мікроклімат клітин сприяє розвитку. Протяги ж шкодять станом здоров’я птахів.

Це основні вимоги до приміщення, де будуть потриматися перепела, вимог до клітки набагато менше.

При розрахунку параметрів клітини враховуються такі умови:

– висота клітки повинна бути не менше 25 см;

– на одну птицю оптимальна площа статі становить приблизно 1,6 кв. дм (густіша посадка приводить до зменшення продуктивності птиці як по м’ясу, так і по несучості).

Сама клітина являє собою короб прямокутної форми з дерев’яним каркасом, на який набита сітка з певним діаметром осередків в ній. Осередки не повинні бути сильно великими, щоб уникнути збігу або травматизму птахів. У кожній клітині має дверцята, що полегшує догляд за перепелами. Крім цього, кожна клітина обладнується піддоном для годування (годівницями) і лотком для яєць, які зазвичай виконуються з оцинкованої сталі, не схильною до корозії у вологому і теплому приміщенні.

Клітки для розведення перепелів складаються в приміщенні у вигляді багатоярусних стелажів, кількість рядів в яких варіює від двох з п’яти – шести. Нижній ярус розташовується на висоті в середньому 35 см від підлоги. Кожен ярус клітин ізолюється один від одного фанерними листами, які заміняють клітинам дах.

Клітини в приміщенні можна розташовувати по-над стінами, залишаючи центр приміщення вільним, а можна рядах, змушуючи практично всі вільно простір приміщення. У другому випадку слід враховувати той факт, що відстань між сусідніми стелажами з клітин не повинно бути менше 80 см. Краще залишити метрові проходи, тому що це збільшить проветриваемость клітин, створить більш комфортні умови для догляду за перепелами.

В результаті досить легко підрахувати, скільки голів птахів можна помістити в наявному у вас приміщенні. Для цього необхідно кількість голів перепелів в одній клітці, помножити на кількість ярусів в стелажах і помножити на кількість стелажів в приміщенні.

На сьогоднішній день клітини для вирощування перепелів можна:

– придбати готовими в зоомагазині,

– замовити їх виготовлення під певні розміри приміщення

– зробити клітини своїми руками.

Недоліком придбання готових клітин є те, що ви будете прив’язані до їх розмірами і параметрами, що не завжди дозволяє ефективно використовувати простір приміщення. Виготовлення кліток на замовлення дозволить оптимізувати простір за рахунок виконання клітин за індивідуальними параметрами. Найчастіше замовити клітини дешевше, ніж купити готові. Зробити ж клітини своїми руками – це і не складно, і не дорого, а для любителів порукодельнічать ще й цікаво.

Клітки для перепелів1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Клітки для перепелів