Руанська порода качок

Деякі породи домашніх качок не відрізняються високою яйценоскостью або погано підходять для відгодівлі на м’ясо. Як правило, їх вирощують для участі у виставках. Одна з таких – Руанська.

Руанська порода качок

У минулому століття в Північній Франції приручення диких качок дало можливість виділити новий різновид цих водоплавних птахів. Згодом особини піддавалися відбору по кращим показникам з метою отримання породи м’ясної спрямованості. Свою назву вони отримали завдяки розташованому поруч місту Руан.

Згодом вони набули поширення по всій Європі і за її межами. В Англії порода зазнала змін в результаті селективного відбору і схрещування. Місцева різновид має темним забарвленням і важким тілом. Саме вона прижилася за межами Франції. На батьківщині Руанські качки зберегли спочатку світлий колір оперення.

Характерні риси породи.

Руанська порода качок

У цих птахів масивний тулуб, широкі груди і спина, яка до хвоста стає більш вузькою. Хода у них важка і некваплива. З огляду на, що ця порода є результатом одомашнення диких птахів, то оперення має з ними схожу забарвлення. Основне забарвлення темно-коричнева.

З двох сторін голови, від дзьоба до шиї, йдуть бежеві смуги. Груди селезня червоно-бурого відтінку, а нижня частина тіла сірого. Його голова відрізняється темно-зеленою забарвленням. Підстава шиї оточене білою смужкою, кінці якої не з’єднуються позаду. Дзьоб довгий і широкий, зеленувато-жовтого відтінку, на верхній частині якого є темні плями. Пір’я на грудях качки зазвичай світло-коричневе. Її дзьоб – буро-помаранчевий, коротше, ніж у селезня також має темні плями зверху. Товсті, короткі ноги птиці широко поставлені. Крила невеликі, блискучі, обрамлені білою смугою, з коричневим і сірим кольором оперення.

Руанські качки відносяться до породи м’ясної спрямованості. Не варто чекати від несучок великий кладки яєць. Несучість досить низька. В середньому за рік качка відкладає 80-90 штук. Вага одного – 80-90 рр. Шкаралупа світло-зеленого відтінку.

Руанська порода качок

Займаючись вирощуванням пернатих цього різновиду, упор слід робити на якості м’яса. Хороша виводимість пташенят і великий відсоток виживання молодняка робить розведення руанских качок вигідним з метою отримання максимальної кількості особин на забій. Але при цьому квочки з них погані, інстинкт висіжіваемості при селективному відборі був спочатку пригнічений.

Як і більшість м’ясних порід, Руанські качки при хорошому харчуванні швидко набирають масу. Вага дорослих селезнів доходить до 4,5 кг, маса самок досягає 4 кг. Молодняк до двох місяців набирає близько 2 кг.

Переваги і недоліки породи.

М’ясо має неповторними смаковими якостями. Воно темне, дуже соковите, ароматне і ніжне. У Франції для отримання особливого присмаку, птахів душать, щоб не допустити проливання крові. Саме вона додає м’ясу “родзинку” і тонкий аромат. Тушку обробляють, окремо готують ніжки, грудку, крила, а решту частини віджимають під пресом. Вичавлений сік з кров’ю використовують для соусу. Цим способом користуються протягом декількох століть. Приготована таким чином качка вважається делікатесом.

Руанська порода качок

Незважаючи на дивовижні властивості м’яса, птаства не розводять для продажу, так як через строкатого оперення у тушок не надто привабливий вигляд. Змістом качок зазвичай займаються на невеликих присадибних господарствах.

Догляд за руанцамі непростий і без спеціальних знань не обійтися. При неправильному підборі раціону у них розвивається ожиріння. Це негативно позначається на їх плодючості. Для того щоб отримати запліднені яйця, птицю доводиться не догодовувати. Це робить процес вирощування руанских качок складним і трудомістким. Тому дана порода не має великого поширення. Розводять їх переважно в особистих цілях в деяких областях країни.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Руанська порода качок