Кури породи “Фоксі Чик”

Розведення курей – це захоплююча справа, яка приносить не тільки яйця, м’ясо, а й дає можливість спостереження і вивчення різних порід. Кожен вид має свої особливості.

Порода Фоксі Чик, англійська назва Foxy Chick, була привезена раніше з Угорщини. Є різні переклади цієї назви: Лисий курча або Курча лисиця, а також Угорський велетень, що характеризують колір курей породи Фоксі Чик, який схожий зі шкурою лисиці.

Кури породи Фоксі Чик

Особливості породи:

Колір: вогненно-рудий, коричневий, світло-рудий і світло-коричневий, червоно-коричневий; Тип: яєчно-м’ясний бройлерних. Це означає, що кури використовуються як хороші несучки, а також мають досить м’яса для вживання в їжу; 100% збереження при розведенні. Цей показник вказує на високу життєздатність і стійкість; Високий відсоток несучості: одна несучка в рік може призвести від 230 до 250 яєць, в деяких випадках 300; Велика м’ясна маса, що сприяє вигідному розведення не тільки як несучок, а й для вживання в їжу; Чи не вибагливі: не відрізняються за умовами утримання від звичайних домашніх курей, не вимагають особливого температурного режиму, індивідуального раціону; Несуть яйця кремового кольору, вага в середньому від 65 до 70 грам; Відрізняються великими, масивними лапами; Велика вага: маса курки в середньому досягає від 3. 5 кг до 4 кг, півня від 5.5 кг до 7 кг; Курчата в перший і в наступні дні життя відрізняються великим розміром і масою від звичайних;

Темпи зростання ваги курчат Фоксі Чик, а також показники приросту живої маси курей і півнів на різних етапах, в середньому:

Вік до 20 днів становить 450-460 грам; Приріст після 28 днів становить 690-700грамм; Приріст на 35 добу становить 980-1000 грам; Приріст на 42-45 добу складе 1380-1450 грам; Приріст на 50 день становить 1750-1800 грам.

Кури породи Фоксі Чик

Ці показники говорять про те, що вага зростає дуже інтенсивно і в півтора місяці птах різновиди Фоксі Чик досить велика, що економічно виправдовує їх розведення. На даний момент порода в десятці найпопулярніших по продуктивним показниками в Європі. Не менше повагу завоювали Фоксі Чик в тваринництві нашої країни.

Умови утримання:

Для тих хто вирішив зайнятися розведенням породистих курей постає питання про те, як їх утримувати і чим годувати. Порода Фоксі Чик не вибагливі і стійка, її розведення не відрізняється від розведення звичайних домашніх несучок. Умови утримання це ангари і вольєри в Придворов. Легко уживаються з іншими породами.

Годування:

З перших днів до тритижневого віку курчат Фоксі Чик годують стартовим комбікормом для бройлерів. Завжди має бути наявність свіжої, чистої води в поїльник. Якщо на вулиці тепло, то їх в цей період (3 тижні) можна виводити в вольєр. До комбікорму додається перемелене зерно. В умовах вольєра відчувають себе досить комфортно і природно. До півтора місяців птах досить сформована і має хороший ваговій приріст. Можна без побоювання виводити на вільний випас з вольєра.

В умовах відкритого простору, кури породи Фоксі Чик легко освоюються і знаходять собі прожиток повністю. Нестися починають до чотирьох місяців, іноді трохи пізніше. До цього часу в раціоні тільки натуральні корми. Зовні кури і півні досить гарні, великі з потужними лапами, що говорить про їх бройлерної приналежності. Взимку містяться в закритих приміщеннях, ангарах. У раціон можна додавати вітаміни. Основні інгредієнти годування – це пшениця, кукурудза, ячмінь і горох. М’ясо має високу якість і смакові властивості.

Порода Фоксі Чик повністю окупає себе за рахунок своєї продуктивності і невибагливості.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Кури породи “Фоксі Чик”